Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.11.2017

oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, predvsem na vzhodu in severu pa delno jasno. Pihal bo jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 10, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 0 °C.
3°C | 13°C
petek, 24.11.2017
-1°C | 14°C
sobota, 25.11.2017
4°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
5°C | 4°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

V OBČINI TRŽIČ PRIPRAVLJENI NA NOVO ŠOLSKO ......


OBČINSKE, VRTEC, OSNOVNA ŠOLA

| |
01.09.2015      11:14
A A

V OBČINI TRŽIČ PRIPRAVLJENI NA NOVO ŠOLSKO LETO


Medtem ko so učenci minula dva meseca uživali v zasluženih počitnicah, je tržiška občinska uprava z vodstvi šol poletje izkoristila za nove investicije in nujna sanacijska dela v šolskih objektih. Podružnična šola v Podljubelju bo tako novo šolsko leto dočakala z rekordnim številom otrok in prenovljeno podstrešno učilnico. Skupna vrednost del, nad katerimi sta navdušena tudi ravnatelj OŠ Tržič Stane Grum in vodja POŠ Podljubelj Maja Ahačič, znaša dobrih 27 tisočakov z DDV. Nova učilnica bo simbolno predana v uporabo s prvim šolskim dnem.


Igrišče ob OŠ Tržič bo dobilo novo podobo (foto: Arhiv Občine Tržič)
Igrišče ob OŠ Tržič bo dobilo novo podobo (foto: Arhiv Občine Tržič)
Deli:

Tudi v ostalih dveh tržiških osnovnih šolah, OŠ Križe in OŠ Bistrica, so bila opravljena redna vzdrževalna in sanacijska dela.

»Začetek šolskega leta je pomemben dan za Občino Tržič, za vsakega, ki prestopi prag vrtca ali šole, pa eden odločilnih korakov v življenju. Zato dajemo na občini čisto vse od sebe, da bi bil  ta njihov vstop na področje učenosti prijazen, strokoven. Zadovoljni smo, ker bo tudi letos  v tržiških vrtcih, z dodatnimi investicijami,  prostora za vse otroke, ki s 1. septembrom izpolnjujejo zakonsko predpisano starost. Tudi v vrtcu je bilo kar nekaj obnovitvenih del, največja investicija pa je obnova centralne kuhinje v Križah,« pravi župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic. Veseli se dobrega vpisa v šole in pozitivne demografske slike občine. »V Podljubelju, kjer smo prenovili podstrešno učilnico, še nikoli nismo imeli toliko otrok. Energetsko sanacijo smo izvajali tudi v šolah v Bistrici, Kovorju in Križah. Pred kratkim pa smo se lotili še enega velikega projekta. Do konca oktobra bomo obnovili zunanje igrišče ob OŠ Tržič,« napoveduje župan mag. Sajovic. Urejena bo ploščad, ki služi igranju nogometa, dodano bo igrišče za ulično košarko, preurejeno bo skakališče v daljino, investicija pa zajema tudi postavitev varovalnih ograj, ki bodo zaščitile nekontrolirano uhajanje žog na streho športne dvorane in šole ter v Tržiško Bistrico.  Mladim in otrokom bodo tako zagotovljene še boljše možnosti za druženje, šport in rekreacijo.




Priloge:
Neznan tip datoteke
izjavazupanaobcinetrzicmag.borutasajovicaprednovimsolskimletom.mp3
46584_izjavazupanaobcinetrzicmag.borutasajovicaprednovimsolskimletom.mp3 (1,26 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.11.2017 | Kultura
Potopis Zahodna Avstralija
25.11.201 | Kultura
Mednarodni strokovni simpozij in slavnostna akademija
25.11.2017 | Družabni dogodki
VEČER DRUŽABNIH IGER
28.11.2017 | Kultura
Filmski večer v knjižnici
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo