Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 17.08.2018

jasno
Ponoči bo jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 16, ob morju 18 °C.
11°C | 29°C
sobota, 18.08.2018
14°C | 30°C
nedelja, 19.08.2018
14°C | 29°C
ponedeljek, 20.08.2018
15°C | 29°C
Opozorila
Četrtek, 16.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
29°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Samo dobro izobražen, motiviran in dobro ......


GASILCI IN ZAŠČITA

| |
26.04.2018      9:24
A A

Samo dobro izobražen, motiviran in dobro opremljen gasilec, je lahko učinkovit


V Gasilsko zvezo Tržič je vključenih devet prostovoljnih gasilskih društev, katerih dejavnost sofinancira Občina Tržič. Poleg redne dejavnosti občina namenja nekaj sredstev tudi za ostale dejavnosti gasilcev, ki se nanašajo predvsem na vzdrževanje njihovih objektov in naprav ter izobraževanje.


Deli:

Župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic je tudi v letošnjem letu podpisal pogodbe o sofinanciranju dejavnosti s predstavniki Gasilske zveze Tržič ter PGD Brezje pri Tržiču, PGD Križe, PGD Podljubelj, PGD Lom pod Storžičem in PGD Tržič.

»Samo dobro izobražen, motiviran, usposobljen in dobro opremljen gasilec, je lahko učinkovit. Zato vsako leto iz proračuna za delovanje najmočnejšega stebra zaščite in reševanja namenjamo  pomembna sredstva. V desetih letih smo postali ena najmodernejše opremljenih gasilskih zvez v regiji in državi. Zmoremo, hočemo, potrebujemo in zaslužimo še več,« pravi župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic, ki je gasilcem hvaležen za opravljeno delo. Zaveda se, da vsa ta sredstva, ki jih dobijo s strani občine, gasilci oplemenitijo še s prostovoljno zbranimi sredstvi in s številnimi prostovoljno opravljenimi urami.

Predmet pogodbe sofinanciranja Gasilske zveze Tržič je srečanje gasilk zveze, že predhodno pa sta bili podpisani pogodbi o sofinanciranju izobraževanja in srečanja gasilk iz Slovenije v višini 100 evrov in oprema za ekipo PP GZ Tržič v višini 1.066,14 evra. 15 tisoč evrov je predvidena investicija v PGD KRIŽE, ki mu bo občina sofinancirala nakup nove prenosne motorne črpalke v višini 7.400 evrov.  PGD Brezje pri Tržiču je v izgradnjo prireditvene lope investirala 17.000 evrov. Občina Tržič bo investicijo sofinancirala v višini 3.500 evrov. Prostovoljnim gasilcem iz Podljubelja bo občina sofinancirala obnovo stavbnega pohištva v višini 4.500 evrov, višina celotne predvidene investicije pa znaša 7.000 evrov. V PGD Lom pod Storžičem dokončujejo mansardo nad

 

Gasilskim domom. Višina celotne predvidene investicije znaša 12.300 evrov, občina bo prispevala 5.500 evrov. Občina Tržič bo v višini 29.000 evrov sofinancirala tudi obnovo strehe na Gasilskem domu Tržič. Vrednost investicije je predvidoma 46.000 evrov. Veliko prostovoljnega dela pa bodo prostovoljni gasilci opravili še sami.

»Nekaj več kot tisoč nas je prostovoljnih gasilcev v občini Tržič,  od tega tristo operativnih gasilcev, ki so noč in dan pripravljeni vsakomur priskočiti na pomoč. Vsaka tretja občanka je gasilka, veseli pa smo tudi podmladka,« je ob podpisu pogodbe povedal predsednik Gasilske zveze Tržič Matjaž Potočnik. »Poleg redne dejavnosti veliko pozornosti namenjamo izobraževanju gasilk in gasilcev, veliko vlagamo tudi v gasilske domove, vozni park, opremo. Lani smo imeli na območju občine sedemdeset intervencij, opravljenih pa je bilo okrog 7000 ur prostovoljnega dela,« dodaja Potočnik, ki se, tako kot ostali gasilski prijatelji, že veseli 4. maja, ko goduje zavetnik gasilcev sv. Florjan. Tudi letos bodo sledili tradiciji in se v gasilskih uniformah udeležili sv. maše v domači cerkvi.   

 
Priloge:
Neznan tip datoteke
izjava_zupanobcinetrzicmag.borutsajovicogasilstvu.mp3
111331_izjava_zupanobcinetrzicmag.borutsajovicogasilstvu.mp3 (1,21 MB)
Neznan tip datoteke
izjava_matjazpotocnikpredsednikgasilskezvezetrzic.mp3
111331_izjava_matjazpotocnikpredsednikgasilskezvezetrzic.mp3 (984,48 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo