Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.01.2018

delno oblačno
Popoldne bo sončno, v vzhodni polovici Slovenije pa občasno zmerno do pretežno oblačno in povečini brez padavin. Ponekod bo zapihal jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 2 do 6, na Primorskem do 10 °C.
-2°C | 7°C
torek, 23.01.2018
-2°C | 7°C
sreda, 24.01.2018
-4°C | 9°C
četrtek, 25.01.2018
-4°C | 8°C
petek, 26.01.2018
4°C | 10°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.1.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
7°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

PRAZNOVANJA POVEZUJEJO DNEVE EVROPSKE ......


KULTURA, OBČINSKE

| |
26.03.2015      16:13
A A

PRAZNOVANJA POVEZUJEJO DNEVE EVROPSKE KULTURNE DEDIŠČINEDeli:

Tržiški muzej je danes (26.3.2015) gostil regijsko srečanje Dnevov evropske kulturne dediščine in tedna kulturne dediščine, ki bodo potekali v času od 26. septembra do 3. oktobra 2015. Namen srečanja je bil predstavitev koncepta Dnevov dediščine in letošnje teme »Praznovanja«, iskanje možnosti medsebojnega povezovanja in regionalno usklajevanje koledarja prireditev. Letos Dnevi evropske kulturne dediščine praznujejo 25. obletnico, zato v vseh občinah članicah Združenja zgodovinskih mest Slovenije (Idrija, Koper, Kostanjevica na Krki, Kranj, Novo mesto, Piran, Ptuj, Radovljica, Slovenske Konjice, Škofja Loka, Tržič in Žužemberk) načrtujejo veliko praznovanje dediščine.

Današnje, dobro obiskano srečanje, je bilo namenjeno vsem, ki želijo sooblikovati ali sodelovati v projektu. Ideja za “Praznovanja” je tesno povezana z obletnico, ki jo Dnevi evropske kulturne dediščine praznujejo letos. Ker je lepo praznovati v družbi, smo sprejeli pobudo Združenja zgodovinskih mest Slovenije, med katerimi je tudi Tržič in načrtujemo pripraviti en velik praznik dediščine v vseh teh mestih. Glavna tema nudi neštete možnosti interpretacij in povezav z različnimi pojavnimi oblikami tako materialne in nesnovne kulturne dediščine kakor tudi naravne dediščine, zato mislim, da bo odziv dober,” pravi Nataša Gorenc z Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije.

Tržiški muzej v projektu letos sodeluje prvič. “Prav za Dneve evropske kulturne dediščine v Tržiškem muzeju načrtjujemo odprtje naše nove usnjarske zbirke. Želimo se umestiti v tako odmevno mednarodno prireditev, z novo stalno razstavo pa bomo izpostavili “praznovanja”, ki so letošnja tema DEKD. Poleg razstave bomo pripravili različne delavnice za otroke, organizirali obiske šolarjev v muzeju, povezovali se bomo z vrtci in drugimi ustanovami. Med “praznovanja” v Tržiču lahko uvrstimo Gregorjevo, Šuštarsko nedeljo, Ragljanje in tudi druge praznike, ki jih specifično praznujemo v Tržiču. S tem projektom se bomo vsekakor opirali na našo lokalno tržiško dediščino,” je povedala direktorica Tržiškega muzeja Jana Babšek.  
Priloge:
Neznan tip datoteke
izjavajanababsek.mp3
38350_izjavajanababsek.mp3 (1,06 MB)
Neznan tip datoteke
izjavanatasagorenc.mp3
38350_izjavanatasagorenc.mp3 (1,61 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo