Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.09.2018

jasno
Ponoči se bo povsod razjasnilo, ponekod po nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18 °C.
12°C | 28°C
sobota, 22.09.2018
15°C | 18°C
nedelja, 23.09.2018
8°C | 22°C
ponedeljek, 24.09.2018
11°C | 22°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
28°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

OBČINA TRŽIČ JE PRVA ODPRLA PODATKE NA ......


OBČINSKE

| |
10.03.2017      8:38
A A

OBČINA TRŽIČ JE PRVA ODPRLA PODATKE NA PORTALU OPSI


Ministrstvo za javno upravo je vzpostavilo nacionalni portal odprtih podatkov Slovenije OPSI (https://podatki.gov.si/), ki je zgrajen na odprtokodni programski opremi. Občina Tržič je prva občina, ki je na portalu odprla podatke in sicer seznam vseh nepremičnin, ki jih prodaja ali oddaja Občina Tržič.


Deli:

Podatki so dosegljivi na tej povezavi: https://podatki.gov.si/dataset/evidenca-nepremicnin-za-prodajo-ali-najem

OPSI je vzpostavljen na podlagi UE Direktive o ponovni uporabi podatkov javnega sektorja in zakonodaje o dostopu do informacij javnega značaja in  predstavlja enotno nacionalno spletno točko za objavo odprtih podatkov za celotni javni sektor. Ima dvojno funkcijo in sicer predstavlja centralni katalog evidenc in zbirk podatkov v državi, torej centralni popis metapodatkov o vseh evidencah in podatkovnih zbirkah, ki jih vodijo državni organi, občine in drugi organi javnega sektorja, poleg tega pa predstavlja enotno spletno mesto tudi za objavo podatkov iz zbirk v odprtih in strojno berljivih formatih. Kolikor je določena zbirka v odprtih formatih že objavljena na drugem spletnem mestu, je na portalu OPSI (https://podatki.gov.si/) navedena spletna povezava na takšno spletno mesto.

Portal OPSI poleg podatkov državnih organov vključuje tudi objavo odprtih podatkov lokalnih skupnosti. Odprti podatki so javne evidence ali informatizirane zbirke podatkov, zapisani v enem izmed odprtih formatov (csv, xml, json) in ki jih ima na voljo javni sektor, so ažurni in brezplačno dostopni na enem mestu (portal OPSI (https://podatki.gov.si/) vsem občanom, podjetjem in drugim organizacijam brez omejitev za njihovo uporabo.

Prav tako je Občina Tržič, ki je lani intenzivno pričela z delovanjem v smeri Pametnih skupnosti in digitalne preobrazbe, že pripravila seznam vseh zbirk podatkov iz svoje pristojnosti z metapodatki, ki bodo objavljeni na OPSI portalu in na portalu Lex Localis.

Odprti podatki so le en del in osnova za Pametne skupnosti, poleg tega pa pripomorejo k večji transparentnosti delovanja javne uprave, zmanjševanju administracije in birokracije ter omogočajo razvoj novih storitev in poslovnih modelov.

Na Občini Tržič poteka še pospešena informatizacija delovnih procesov (npr. občina izdaja samo še e-naročilnice itd.), ki bo z letošnjo uvedbo Notranjih pravil za dokumente omogočilo brezpapirno poslovanje, kar pomeni, da bo zaradi elektronskega poslovanja mogoče doseči največjo stopnjo produktivnosti zaposlenih, občani pa bodo dobili najbolj kvalitetne storitve in ažurne podatke.

 

 

 

 

 




0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Tržič
Občina Tržič
TRG SVOBODE 18
Tel:(04) 597 15 10
Koledar dogodkov Preglej vse
September 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
21.09.2018 | Kultura
Poletavci - zaključna prireditev
25.09.2018 | Tečaji in delavnice
Začetni tečaj veščine taijiquan

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo