Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 17.08.2017

delno oblačno
Danes bo večinoma sončno. Najvišje dnevne temperature bodo od 27 do 33 stopinj C.
14°C | 30°C
petek, 18.08.2017
16°C | 33°C
sobota, 19.08.2017
15°C | 27°C
nedelja, 20.08.2017
12°C | 25°C
ponedeljek, 21.08.2017
9°C | 24°C
Opozorila
Četrtek, 17.8.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
30°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

OBČINA TRŽIČ PRAZNUJE


OBČINSKE

| |
12.12.2014      10:03
A A

OBČINA TRŽIČ PRAZNUJE


Občina Tržič 12. decembra praznuje občinski praznik. Na ta dan je leta 1492 Tržič dobil posebne trške pravice in svoboščine ter bil iz vasi povzdignjen v trg.


nagrajenci Občine Tržič za leto 2014
nagrajenci Občine Tržič za leto 2014
Deli:

Od leta 1492, ko nam je cesar Friderik podelil trške pravice, je preteklo že precej Bistrice in Mošenika. Eno pa je gotovo. Takrat so tu in še danes žive posebni, pridni in prizadevni ljudje. Tudi danes, v tem zahtevnem času, se uspešno razvijamo in tudi za jutri se s sodelovanjem in povezovanjem postavljajo realni in dosegljivi načrti. Zadovoljen sem, ker nam ob prazniku uspeva podeliti diplome in plakete, ki dokazujejo, da imamo in znamo opaziti posameznike ter ekipe, ki se v duhu napredka in sodelovanja trudijo, da nam je skupni jutri še lepši in boljši,” je ob občinskem prazniku razmišljal župan mag. Borut Sajovic.

 

Na slavnostni akademiji je župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic posameznikom, podjetjem in skupinam občanom, ki so v iztekajočem se letu pustili pečat v tržiškem okolju in tudi izven občinskih meja podelil šest diplom in dve plaketi.


Za pomemben prispevek k razvoju gospodarstva v občini Tržič je  diplomo prejelo podjetje MALI-E-TIKO d.o.o., za 60 let neprekinjenega delovanja v dobrobit ljudi in kraja ter konstantno izobraževanje podmladka Prostovoljno gasilsko društvo Jelendol – Dolina, diplomo za predano delo v krajevni skupnosti in pomembno vlogo na področju ljubiteljske kulturne dejavnosti v občini je iz rok župana prejel Slavko Bohinc. Med prejemniki diplome so tudi Marija Janc, ki jo je prejela za več kot pol stoletja predanega in požrtvovalnega dela na področju humanitarne dejavnosti, Jože Klofutar jo je prejel za dosežke trajnejšega pomena na družbenem in športnem področju ter v mednarodnem sodelovanju občine, za osvojitev olimpijskih medalj, promocijo Tržiča in spodbujanje zdravega načina življenja med otroci in mladostniki pa je diplomo prejel Žan Košir.

Plaketo Občine Tržič za dolgoletno prostovoljno požrtvovalno delo ter za uspešno opravljanje nalog zaščite, reševanja in pomoči ob naravnih nesrečah je prejela Operativna enota Prostovoljnega gasilskega društva Križe, za zasluge na področju ohranjanja kulturne dediščine in za ozaveščanje širše javnosti o pomenu kulturnega udejstvovanja oseb z okvaro sluha pa prof. Janez Šter.


V programu slavnostne akademije so nastopili učenci Glasbene šole Tržič, po podelitvi priznanj pa je sledil koncert prvega glasu slovenskega jazza – Mie Žnidarič, ki se je tokrat predstavila ob spremljavi pianista Steva Klinka in basista Roberta Jukića. 
Priloge:
Neznan tip datoteke
izjavazupanamag.borutasajovicaobobcinskemprazniku.mp3
34237_izjavazupanamag.borutasajovicaobobcinskemprazniku.mp3 (1,26 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Tržič!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.08.2017
Danes ni dogodkov.
20.08.201 | Tečaji in delavnice
Oratorij župnije Križe
25.08.2017 | Kultura
Festival Paradiž
26.08.201 | Družabni dogodki
Romanje na Sv. Višarje
20.08.201 | Tečaji in delavnice
Oratorij župnije Križe
25.08.2017 | Kultura
Festival Paradiž
26.08.201 | Družabni dogodki
Romanje na Sv. Višarje

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo