Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nekatere nevihte se lahko zavlečejo tudi v večerni čas. Najnižje jutranje temperature bodo od 17 do 22, v alpskih dolinah okoli 14 stopinj C.
19°C | 32°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
15°C | 31°C
torek, 27.06.2017
15°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
15°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 20h
Zvečer so še možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
19°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

12. december - praznik Občine Tržič


OBČINSKE, DOGODKI

| |
12.12.2015      8:10
A A

12. december - praznik Občine Tržič


V spomin na leto 1492, ko je Tržič dobil posebne trške pravice in svoboščine ter bil iz vasi povzdignjen v trg, Občina Tržič 12. decembra praznuje občinski praznik. Ob tej priložnosti župan mag. Borut Sajovic najbolj zaslužnim za napredek in prepoznavnost občine podeli posebna priznanja.


Občina Tržič praznuje občinski praznik
Občina Tržič praznuje občinski praznik
Deli:

“Tod so, živijo in bodo živeli pridni, delovni in ustvarjalni ljudje, zato je akademija priložnost, da se ozremo za opravljenim delom v letu, ki je za nami. Bilo je uspešno na vseh področjih. Na občini smo poskrbeli za tisto, kar je naša osnovna naloga, pa se velikokrat sploh ne vidi in ne čuti. Smo občina, kjer ob rednem vpisu v vrtce sprejmemo vse otroke, dobro delajo vsi javni zavodi, veliko pozornosti smo z ustvarjanjem pogojev in z razpisi namenili gospodarstvu, sprejetje Občinskega prostorskega načrta (OPN) je pred vrati. Za razliko od številnih drugih občin, ohranjamo velik investicijski potencial in tudi na področju gradenj in investicij je bilo letos veliko narejenega,” pravi župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic.

 

Poleg dveh diplom, ene plakete in naziva častni občan Občine Tržič, priznanj, ki jih je na oktobrski seji potrdil občinski svet Občine Tržič, bo tržiški župan letos prvič podelil še županova priznanja. “Zdi se mi pomembno sporočilo, da javnost vidi, da se dobro delo posameznikov opazi. Ne samo zaradi njih, ampak zaradi pozitivnega učinka, ki je spodbuda tudi drugim,” pojasnjuje župan mag. Borut Sajovic.

 

Na slavnostni akademiji, ki bo v soboto, 12. decembra 2015, ob 19. uri v Kulturnem centru Tržič bo:

 

  • DIPLOMO Občine Tržič za 65-letno ljubiteljsko delo, fotografsko beleženje lokalne zgodovine in promocijo občine Tržič prejel Foto klub Tržič.

 

  • DIPLOMO Občine Tržič za neizmerno požrtvovalnost pri osamosvojitvenih dogodkih na Ljubelju, dolgoletno predano delo v veteranskih organizacijah in prostovoljno delo zastavonoše na lokalnih in državnih proslavah bo prejel Milan Černoga.

 

PLAKETO Občine Tržič za 25 let predanega dela na področju ljubiteljske kulturne dejavnosti v občini in ohranjanja kulturne dediščine kraja bo župan podelil Jožetu Tišlerju.

Naziv častnega občana Občine Tržič za zasluge v borbi za svobodo slovenskega naroda, dosežke na področju gospodarskega in družbenega življenja lokalne skupnosti ter življenjsko delo na področju pobratenja s francoskim mestom Sainte-Marie-aux-Mines se letos podeli Tinetu Tomazinu.

 

Prejemniki županovih priznanj pa bodo Gorski petelini OŠ Tržič, ki priznanje prejmejo za izjemen uspeh na državnem tekmovanju Mladina in gore, kjer so postali državni prvaki, Janko Alič za več kot 750 ur prostovoljnega in humanitarnega dela v okviru Rdečega križa Slovenije – Območnega zduženja Tržič, Aleš Godnov iz podjetja Gaj les d.o.o.,  za uspešno nadaljevanje več kot 20-letne družinske tradicije  lesne dejavnosti v skladu s cilji trajnostnega razvoja ter Območno združenje veteranov vojne za Slovenijo Tržič, za 15 let uspešnega delovanja in sodelovanja pri organizaciji tradicionalnih in spominskih dogodkov in pohodov.

 

Priznanja župana so v letošnjem letu že dobili Franci Smolej za izjemen prispevek pri izgradnji večnamenske stavbe skupnega pomenav Kovorju, Gasilska zveza Tržič za 60 let uspešnega in tvornega delovanja ter Domen Kuralt za izjemno angažiranost pri organizaciji dobrodelnega koncerta in spodbujanje medčloveške solidarnosti.

 

V kulturnem programu, ki ga bo povezovala Maja Tekavec, bodo nastopili: članica Kulturnega društva Mladinsko gledališče Tržič Jana Kus, otroci Vrtca Tržič, učenci Glasbene šole Tržič in člani Kulturnega društva Folklorna skupina Karavanke.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Tržič
Občina Tržič
TRG SVOBODE 18
Tel:(04) 597 15 10
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.06.2017 | Tečaji in delavnice
GONG JOGA v naravi
23.06.2017 | Tečaji in delavnice
GONG JOGA v naravi
26.06.2017 | Šport
PILATES na travi vsak ponedeljek do konca avgusta. v Podljubelju.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo