Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Popoldne bo oblačno, padavine se bodo razširile nad vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Zapihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa lahko ponekod tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
7°C | 12°C
ponedeljek, 23.10.2017
4°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
2°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 21°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 11h
Danes popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

12. december - praznik Občine Tržič


OBČINSKE, DOGODKI

| |
12.12.2015      8:10
A A

12. december - praznik Občine Tržič


V spomin na leto 1492, ko je Tržič dobil posebne trške pravice in svoboščine ter bil iz vasi povzdignjen v trg, Občina Tržič 12. decembra praznuje občinski praznik. Ob tej priložnosti župan mag. Borut Sajovic najbolj zaslužnim za napredek in prepoznavnost občine podeli posebna priznanja.


Občina Tržič praznuje občinski praznik
Občina Tržič praznuje občinski praznik
Deli:

“Tod so, živijo in bodo živeli pridni, delovni in ustvarjalni ljudje, zato je akademija priložnost, da se ozremo za opravljenim delom v letu, ki je za nami. Bilo je uspešno na vseh področjih. Na občini smo poskrbeli za tisto, kar je naša osnovna naloga, pa se velikokrat sploh ne vidi in ne čuti. Smo občina, kjer ob rednem vpisu v vrtce sprejmemo vse otroke, dobro delajo vsi javni zavodi, veliko pozornosti smo z ustvarjanjem pogojev in z razpisi namenili gospodarstvu, sprejetje Občinskega prostorskega načrta (OPN) je pred vrati. Za razliko od številnih drugih občin, ohranjamo velik investicijski potencial in tudi na področju gradenj in investicij je bilo letos veliko narejenega,” pravi župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic.

 

Poleg dveh diplom, ene plakete in naziva častni občan Občine Tržič, priznanj, ki jih je na oktobrski seji potrdil občinski svet Občine Tržič, bo tržiški župan letos prvič podelil še županova priznanja. “Zdi se mi pomembno sporočilo, da javnost vidi, da se dobro delo posameznikov opazi. Ne samo zaradi njih, ampak zaradi pozitivnega učinka, ki je spodbuda tudi drugim,” pojasnjuje župan mag. Borut Sajovic.

 

Na slavnostni akademiji, ki bo v soboto, 12. decembra 2015, ob 19. uri v Kulturnem centru Tržič bo:

 

  • DIPLOMO Občine Tržič za 65-letno ljubiteljsko delo, fotografsko beleženje lokalne zgodovine in promocijo občine Tržič prejel Foto klub Tržič.

 

  • DIPLOMO Občine Tržič za neizmerno požrtvovalnost pri osamosvojitvenih dogodkih na Ljubelju, dolgoletno predano delo v veteranskih organizacijah in prostovoljno delo zastavonoše na lokalnih in državnih proslavah bo prejel Milan Černoga.

 

PLAKETO Občine Tržič za 25 let predanega dela na področju ljubiteljske kulturne dejavnosti v občini in ohranjanja kulturne dediščine kraja bo župan podelil Jožetu Tišlerju.

Naziv častnega občana Občine Tržič za zasluge v borbi za svobodo slovenskega naroda, dosežke na področju gospodarskega in družbenega življenja lokalne skupnosti ter življenjsko delo na področju pobratenja s francoskim mestom Sainte-Marie-aux-Mines se letos podeli Tinetu Tomazinu.

 

Prejemniki županovih priznanj pa bodo Gorski petelini OŠ Tržič, ki priznanje prejmejo za izjemen uspeh na državnem tekmovanju Mladina in gore, kjer so postali državni prvaki, Janko Alič za več kot 750 ur prostovoljnega in humanitarnega dela v okviru Rdečega križa Slovenije – Območnega zduženja Tržič, Aleš Godnov iz podjetja Gaj les d.o.o.,  za uspešno nadaljevanje več kot 20-letne družinske tradicije  lesne dejavnosti v skladu s cilji trajnostnega razvoja ter Območno združenje veteranov vojne za Slovenijo Tržič, za 15 let uspešnega delovanja in sodelovanja pri organizaciji tradicionalnih in spominskih dogodkov in pohodov.

 

Priznanja župana so v letošnjem letu že dobili Franci Smolej za izjemen prispevek pri izgradnji večnamenske stavbe skupnega pomenav Kovorju, Gasilska zveza Tržič za 60 let uspešnega in tvornega delovanja ter Domen Kuralt za izjemno angažiranost pri organizaciji dobrodelnega koncerta in spodbujanje medčloveške solidarnosti.

 

V kulturnem programu, ki ga bo povezovala Maja Tekavec, bodo nastopili: članica Kulturnega društva Mladinsko gledališče Tržič Jana Kus, otroci Vrtca Tržič, učenci Glasbene šole Tržič in člani Kulturnega društva Folklorna skupina Karavanke.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Kultura
Predavanje MISIJA BLIŽNJI VZHOD
25.10.2017 | Kultura
Filmski večer v knjižnici
26.10.2017 | Kultura
Ura pravljic s policisti
24.10.2017 | Kultura
Predavanje MISIJA BLIŽNJI VZHOD
25.10.2017 | Kultura
Filmski večer v knjižnici
26.10.2017 | Kultura
Ura pravljic s policisti
30.10.2017 | Kultura
Počitniška delavnica za otroke – Igriva jesen
Radio v živo