Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno. Krajevne padavine, deloma plohe in nevihte, ki so že zajele severozahodne kraje, se bodo razširile na vso Slovenijo ter od severa ponehale v večernem ali nočnem času. Nekatere nevihte bodo spremljali močnejši nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, v Beli krajini in Posavju še do 33 stopinj C.
19°C | 26°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 30°C
torek, 27.06.2017
16°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
17°C | 31°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 6h
Danes bodo ob prehodu vremenske fronte nevihte z močnejšimi nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
19°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Odmevni večeri v Knjižnici dr. Toneta ......


KULTURA, DOGODKI

| |
17.06.2014      16:56
A A

Odmevni večeri v Knjižnici dr. Toneta Pretnarja


Knjižnica ni zgolj prostor, kjer krožijo knjige, ampak je živa tvorba, ki diha z ljudmi in za ljudi. Skozi leta našega delovanja ste lahko priča našemu razvejanemu delovanju na več področjih. Pripravljamo prireditve tako za odrasle kot za otroke, vi pa nam s svojimi obiski dokazujete, da ne delamo zaman.


Večnamenski prostor tržiške knjižnice je velikokrat premajhen za vse obiskovalce.
Večnamenski prostor tržiške knjižnice je velikokrat premajhen za vse obiskovalce.
Deli:

Lani in letos se je v naši knjižnici zvrstilo lepo število gostov, ki so vsak zase pustili pečat. Lansko leto smo zaključili s prijetnim večerom z Božidarjem Jezernikom, ki nam je pripovedoval o kavi, njeni zgodovini in načinih uživanja in njenem širjenju po svetu skozi stoletja. Jože Majes, Sanja Lončar in Emilija Pavlič so zgolj nekateri od gostov, ki so nam pripovedovali o hrani, njeni pridelavi, nabiranju, pripravi in ne nazadnje – okušanju. Po bošnjaškem in srbskem večeru smo januarja letos gostili Maryno Bilash, direktorico prevajalske pisarne in jezikovne šole Linguarus in z njeno pomočjo spoznavali Rusijo, njene navade, običaje in okušali njene okuse. Z Dušanom Mravljetom, Miranom Stanovnikom, Dejanom Ogrincem in Zvonetom Šerugom smo tekli, se vozili z motorjem in peš raziskovali brezpotja in skrite kotičke sveta. Vlado Kreslin je lani na pustni torek poskrbel za pesem in smeh, obenem pa smo sledili življenjski zgodbi človeka, ki je zaznamoval slovensko glasbeno sceno, ne zgolj z Martini Krpani, pač pa je nepozabni Beltinški bandi zagotovil vseslovensko prepoznavnost. Ob knjigi Mala plesalka, ki sta nam jo predstavila lastnika Založbe Zala, smo od blizu spoznali blišč in bedo baletnikov nekoč in danes, kar nam je predstavil priznan slovenski baletnik Janez Mejač. S pomočjo Marije Stanonik smo obudili spomine na osamosvojitveno vojno leta 1991 in slišali marsikatero še ne slišano zgodbo, ki jih je skupaj z Ireno Uršič zbrala v knjigi Možje na položajih, ženske v strahu, otroci na češnjah. Z Alenko Tuta Rebula smo govorili o moči, ki jo nosi v sebi vsak izmed nas, izvedeli pa smo tudi, zakaj nosi ena njenih knjig naslov Blagor ženskam. Večer z Vlasto Nussdorfer, varuhinjo človekovih pravic, je bil prekratek, da bi lahko zaobjeli celotno delovanje ženske, ki se obveznostim navkljub še vedno skuša posvetiti sleherniku.

To je le bežen pregled nekaterih prireditev. V naši malhi je še polno zanimivih dogodkov, ki čakajo na svoj čas in prostor ter vaš obisk. Verjamemo, da boste tudi v bodoče z veseljem obiskovali naše večere, ki kdaj pa kdaj postrežejo s kakim presenečenjem.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KNJIŽNICA DR.TONETA PRETNARJA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KNJIŽNICA DR.TONETA PRETNARJA
KNJIŽNICA DR.TONETA PRETNARJA
BALOS 4
Tel:(04) 592 38 83
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
03.07. - 08.07.2017 | Tečaji in delavnice
6 DNEVNI POLETNI JOGIJSKI IZZIV v naravi pod Dobrčo
03.07. - 31.07.2017 | Tečaji in delavnice
POLETNA JOGA V NARAVI
26.06.2017 | Šport
PILATES na travi vsak ponedeljek do konca avgusta. v Podljubelju.
03.07. - 08.07.2017 | Tečaji in delavnice
6 DNEVNI POLETNI JOGIJSKI IZZIV v naravi pod Dobrčo
03.07. - 31.07.2017 | Tečaji in delavnice
POLETNA JOGA V NARAVI

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo