Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.07.2018

pretežno jasno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Sredi dneva in popoldne bo nastalo nekaj ploh in neviht. Zapihal bo veter severnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 30 °C.
14°C | 28°C
sreda, 16.07.2018
14°C | 26°C
četrtek, 18.07.2018
13°C | 30°C
petek, 19.07.2018
14°C | 30°C
sobota, 20.07.2018
15°C | 29°C
Opozorila
Torek, 17.7.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

OBČINA TRŽIČ Z NAJVIŠJIM DELEŽEM OBČANOV V ......


KULTURA

| |
23.03.2017      10:13
A A

OBČINA TRŽIČ Z NAJVIŠJIM DELEŽEM OBČANOV V AKTIVNIH KULTURNIH DRUŠTVIH NA GORENJSKEMTržiški kulturniki dobro in veliko delajo (foto Media butik)
Tržiški kulturniki dobro in veliko delajo (foto Media butik)
Deli:

Kulturno življenje v Tržiču je izredno pestro. Glede na število prebivalcev sodi med gorenjske občine, ki ima najvišji delež občanov v aktivnih kulturnih društvih. Na vsakoletnem javnem podpisu pogodb o sofinanciranju programov na področju ljubiteljskih kulturnih dejavnosti v občini Tržič, je bilo včeraj slišati, da društva dobro in veliko delajo, da so z obiskom projektov, ki jih pripravijo, zadovoljni, da pa bi v svoje vrste želeli privabiti svež veter, čim več mlajših občanov.

Občina Tržič bo v letošnjem letu podprla delovanje ljubiteljskih kulturnih dejavnosti v višini dobrih 68 tisoč evrov. Na občinski razpis za sofinanciranje ljubiteljskih kulturnih dejavnosti se je prijavilo 17 društev. En prijavitelj ni izpolnjeval vseh pogojev. Za redno dejavnost bo namenjenih 22.057,50 evrov, za izobraževanja 3.615,70 evra, projektom je namenjenih 21.574,70 evra in za obratovalne stroške 20.844,20 evra.

»Strategija lokalnega programa kulture je sprejeta, največ poudarka namenjamo ljubiteljski kulturi in nevladnim organizacijam ter društvom, ki delujejo v tem okviru. Naša občina je ena redkih, ki sredstev za kulturo ne zmanjšujemo in za sofinanciranje programov letos namenjamo dobrih 68 tisoč evrov,« pravi župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic.

Koordinator območne izpostave Zveze kulturnih organizacij Tržič (ZKO) Boris Kuburič je napovedal dve veliki prireditvi, ki jih tržiški kulturniki pripravljajo v letošnjem letu. Ob 90. letnici Pihalnega orkestra Tržič bo 20. maja Srečanje pihalnih orkestrov, ki se ga bo udeležilo več kot tristo godbenikov. V mesecu oktobru pa bo z jubilejem domačih fotografov sovpadalo Srečanje gorenjskih fotografskih društev.

Izjemno uspešno in praznično je bilo leto 2016 za Folklorno skupino Karavanke, ki je praznovala 50. letnico delovanja. Predsednica Saša Meglič si želi le še več zanimanja med mladimi za ples in ohranjanje kulturne dediščine.

V Križah bo KD Kruh konec avgusta poskrbel za Vikend smeha, do takrat pa obnovil zunanji atrij pred Kulturnim domom. V Križah sicer poleg gledališke skupine delujeta še pevski zbor in skupina za obujanje običajev.

 Kulturno društvo Ignacij Hladnik je lani po 65 letih vrnilo na tržiški oder opereto Planinska roža, s katero je poželo veliko pohval. Z njo bodo letos gostovali še v Pliberku in v Logatcu. Kot je povedal Tomaž Meglič, pa v društvu uresničujejo željo, da projektov ne izvajajo več sami ampak se povezujejo z ostalimi društvi v občini. Tako bodo maja predstavili nov projekt v sodelovanju s plesno skupino Leyli.

Precej zasedene bodo v letošnjem letu roke in čopiči članov KD Tržiški likovniki, ki po novem ustvarjajo v lepih, velikih, svetlih prostorih na Balosu. Francka Globočnik je napovedala več razstav, posebej pa izpostavila razstavo, ki bo na temo »Tržiška dolinca« 17. maja.

Leta 2019 bo 100. letnico praznoval KUD Lom. Kot je povedal predsednik Jože Tišler so se priprave na ta dogodek že začele. V okviru KUD-a uspešno delujejo Mešani pevski zbor Lom, Kvintet KUD Lom in Gledališka skupina.

Okroglo obletnico, 80. letnico pa ima letos tudi Foto klub Tržič. Predsednik Pavel Loc je napovedal izid zbornika in več razstav.

»Tržiška kulturna društva delujejo na izjemno širokem spektru delovanja. Razdelitev denarja je omejena z  občinskim pravilnikom za razdelitev razpisnih sredstev, občinska komisija, ki je zadolžena za upoštevanje le tega, pa ima težko delo. Projektov in društev je vsako leto več in vse kvalitetnejši so, finančna pogača pa ostaja bolj ali manj enaka. Gre pa zahvala občini, da sredstev za kulturo ne zmanjšuje. V prihodnjih letih se napoveduje sprememba pravilnika, tako da se bo lahko omogočilo bolj dinamično razporejanje sredstev med društva,« je po srečanju povedal David Ahačič, predsednik Zveze kulturnih organizacij Tržič, ki je prepričan, da se za ustvarjalnost v Tržiču ni treba bati.

 

 
Priloge:
Neznan tip datoteke
izjavadavidahacicpredsednikzkotrzic.mp3
83812_izjavadavidahacicpredsednikzkotrzic.mp3 (1,35 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
18.07.2018 | Tečaji in delavnice
Origami
19.07.201 | Tečaji in delavnice
Joga s Tino Grum
17.07.2018 | Tečaji in delavnice
3-urna delavnica obrazne joge - trening obraznih mišic
18.07.2018 | Tečaji in delavnice
Origami
19.07.201 | Tečaji in delavnice
Joga s Tino Grum
20.07.2018 | Kultura
Glasbeni večeri v Tržiškem muzeju
21.07.201 | Šole in vrtci
(ZA OSNOVNOŠOLCE) V 48 URAH DO POLETNEGA PROJEKTA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo