Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
4°C | 23°C
četrtek, 19.10.2017
1°C | 22°C
petek, 20.10.2017
4°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
5°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 17°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
23°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Nina Strnad z zasanjano glasbo vabi na petkov ......


DOGODKI, ZAVODI, UMETNOST

| |
28.07.2015      12:16
A A

Nina Strnad z zasanjano glasbo vabi na petkov Glasbeni večer v Tržiški muzej


Zadnji julijski večer bo v Tržiču nekaj posebnega. Predzadnji v nizu petih izjemnih Glasbenih večerov v Tržiškem muzeju, ki potekajo v okviru Tržiških poletnih prireditev pod pokroviteljstvom Občine Tržič, bo gostil mlado slovensko pevko Nino Strnad. Eni najbolj obetavnih slovenskih vokalistk, bosta družbo na odru delala alt saksofonist Jaka Kopač in Marko Črnčec za klavirjem.


Deli:

NINA STRNAD se je po končani srednji glasbeni in baletni šoli v Ljubljani, šolala na prestižni ameriški fakulteti New School for Jazz and Contemporary Music v New Yorku. V preteklosti se je preizkušala v petju mnogih glasbenih zvrsti, sedaj pa je prepoznavna kot ena najbolj obetavnih slovenskih jazz vokalistk. Leta 2010 je zastopala Slovenijo v Evropskem jazz orkestru, 2 leti kasneje pa še na na olimpijskem festivalu BT River of Music v Londonu. Leta 2014 je na avstrijskem mednarodnem jazz festivalu Marianne Mendt prejela prvo nagrado za najboljšo solistko, dober mesec za tem pa se je med pevci iz vsega sveta uvrstila med najboljših petnajst na ameriškem jazz tekmovanju Sarah Vaughan Competition.

Marko Črnčec je eden najvidnejših pianistov mlajše generacije na slovenski jazz glasbeni sceni, ki veliko nastopa doma in v tujini, s številnimi vrhunskimi mednarodno uveljavljenimi glasbeniki.

Jaka Kopač je slovenski jazz saksofonist, ki je leta 2009 zaključil magistrski študij iz jazz saksofona na priznani Sibeliusovi akademiji v Helsinkih. Do sedaj je sodeloval pri različnih evropskih in svetovnih projektih, kot so European Movement Jazz Orcestra, European Jazz Orcestra, New School Jazz Orcestra in številnimi svetovno znanimi glasbeniki.

»Obiskovalci petkovega glasbenega večera lahko pričakujejo lep, poletni večer, posvečen mirni, komorni glasbi, ki zasanja človeka, ga odpelje in poboža. Program bo sestavljen iz slovenskih popevk in jazz standardov, ki so nekaterim bolj, drugim manj poznani in blizu,« napoveduje Nina Strnad, ki so ji ljubši nastopi v manjših klubih z bolj strnjeno skupino obiskovalcev, ki tja res pridejo poslušati glasbo. »Pripravljamo bolj kulturen kot zabaven program. Če je preveč ljudi, se potem ta energija izgubi,« pravi Nina, ki so jo glasbene poti doslej najdlje ponesle na Nizozemske Antile v Karibskem morju. Nastopala je že na številnih evropskih odrih, v zadnjem času pa se največ zadržuje v Sloveniji in v Avstriji, kjer na Konservatoriju v Gradcu študira pedagoško smer jazz petja.

Za pokušino vam posredujemo povezavo do Nininega glasu: https://www.youtube.com/watch?v=EwTLypKSZmw

V primeru lepega vremena bo koncert, ki se začne ob 20.30 na vrtu muzeja, v nasprotnem primeru pa v Pollakovem salonu Tržiškega muzeja.

Vstopnice so v predprodaji v TPIC Tržič in v Tržiškem muzeju.

 

V mesecu avgustu bosta na Glasbenem večeru kot zadnja nastopila:

ROMANA KRAJNČAN in JURE IVANUŠIČ (petek, 28. 8. 2015, ob 20.30)

 

Za dodatne informacije sta vam na voljo:

Organizacija: Jana Babšek, Tržiški muzej (T 041 622 528)

Umetniška vodja Glasbenih večerov: Romana Krajnčan (T 041 686 795)
Priloge:
Neznan tip datoteke
izjavaninestrnad.mp3
45035_izjavaninestrnad.mp3 (1,33 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
20.10.2017 | Tečaji in delavnice
GONG JOGA - vabljeni!
24.10.2017 | Kultura
Predavanje MISIJA BLIŽNJI VZHOD
25.10.2017 | Kultura
Filmski večer v knjižnici
26.10.2017 | Kultura
Ura pravljic s policisti
18.10.2017 | Ostalo
Predstavitev Bele knjige o pokojninah
19.10.2017 | Kultura
Ura pravljic – Zverinice iz Smeholandije
20.10.2017 | Tečaji in delavnice
GONG JOGA - vabljeni!
21.10.2017 | Šport
Državno prvenstvo v športnem plezanju v Tržiču
24.10.2017 | Kultura
Predavanje MISIJA BLIŽNJI VZHOD
Radio v živo