Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 15.08.2018

pretežno oblačno
V prvem delu noči bodo padavine povsod ponehale. Proti jutru se bo od severa začelo jasniti, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do 20 °C.
14°C | 28°C
četrtek, 16.08.2018
12°C | 28°C
petek, 17.08.2018
14°C | 29°C
sobota, 18.08.2018
14°C | 30°C
Opozorila
Torek, 14.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Festival PARADIŽ konec avgusta v Tržiču


TURIZEM, DOGODKI, ZAVODI, UMETNOST

| |
28.07.2017      8:51
A A

Festival PARADIŽ konec avgusta v Tržiču


Tržiški Muzej, skupaj z umetniško vodjo Romano Krajnčan, že tretje leto pripravlja Glasbene večere v Tržiškem Muzeju. Rdeča nit so vrhunski umetniki, sproščeno vzdušje in druženje. Glasbenim večerom letos prvič dodajamo dvodnevni poletni festival - FESTIVAL PARADIŽ, ki bo potekal 25. in 26. avgusta 2017 v Germovki in v mestnem jedru Tržiča. Generalni sponzor prireditve je Občina Tržič.


Deli:

V preteklosti je bil v tržiškem starem mestnem jedru kraj ob vodnih strugah, ki je bil tako lep, da so ga imenovali PARADIŽ …

Letos bomo ta kraj in celotno mestno jedro oživili z glasbo, živahnim plesom in  kulinaričnimi specialitetami.

Na dvodnevnem Festivalu Paradiž bodo nastopili izvrstni izvajalci, med njimi trije vrhunski ustvarjalci iz Tržiča. Pianist JURE GORUČAN; bobnar, violončelist in skladatelj KRISTIJAN KRAJNČAN  ter glasbena legenda, skladatelj in dirigent  LOJZE KRAJNČAN. 

 

Festival bo veliko več kot le glasba, bo ples - ob glasbi Big Banda se nam boste lahko pridružili navdušeni plesalci, organizirali pa bomo tudi »odprto kuhno« in prav za to priložnost izbrali posebna vina in jedi.

 

PROGRAM FESTIVALA PARADIŽ v GERMOVKI in NA PLACU

 

KOVAČNICA GERMOVKA  je stara kovačija v Paradižu ob vodnih rakah in zanimiv koncertni prostor, ki mu posebno noto dajejo tla, prekrita s koraki, izdelanimi iz tisočerih žebljev. Umetnina je delo Mateja Andraža Vogrinčiča.

 

V petek , 25. avgusta 2017, bo ob 20.30 uri  v GERMOVKI dvojno glasbeno doživetje, prelivanje klasične, improvizirane in filmske glasbe v sveži preobleki dveh tržiških virtuozov, ki koncertirata po celem svetu - Jureta Goručana in Kristijana Krajnčana.

 

 

Jure Goručan –  INNUENDO

Jure Goručan je koncertni pianist, ki ga je glasba že pri 14 letih iz Seničnega odpeljala na študij v Koln, od tam pa na številne koncertne odre po svetu. Zdaj se vrača domov s svojim pianističnim prvencem, glasbeno zgoščenko Innuendo, na kateri so virtuozne mojstrovine treh velikanov klavirske glasbe: Frederica Chopina, Maurica Ravela in Sergeia Rachmaninova. Jureta morda še najbolje opiše izjava znanega skladatelja, pianista in producenta Chilija Gonzalesa: “Jure Goručan je več kot pianist, pravzaprav je več kot glasbenik, je glasbeni filozof, kar lahko slišite v vsaki noti, ki jo zaigra.”

 

Kristijan Krajnčan – DrummingCellist

 

Bobnarja, violončelista in skladatelja Kristijana Krajnčana, doma iz Seničnega, poznamo iz številnih uspešnih koncertnih nastopov doma in v tujini. Tokrat se bo predstavil z novim solističnim projektom DrummingCellist, v katerem je združil oba svoja, na videz nezdružljiva instrumenta, bobne in violončelo. S svojo značilno srčno interpretacijo in popolno umetniško vizijo zvočnega odkrivanja, razkriva vznemirljiv, svež, smel, barvit in edinstven pristop.

 

V soboto, 26. avgusta,  nas čakajo v starem mestnem jedru, NA PLACU, kulinarična in glasbena razvajanja.

 

Ob 19.uri : ODPRTA KUHNA

 

Z nami bodo:  gostišče Karavla in Damjan Štefe s paradiž burgerjem, Mesarstvo ČADEŽ z eko kranjsko klobaso, Delikatesa FIGA iz centra Kranja, Ekološka kmetija ŠLIBAR iz Kovorja s prvim bio pivom v Sloveniji, Mestna Kavarna Tržič s paradiž torticami, … degustacija štajerskih vin z najboljšimi vini iz Radgonskih goric in paradiž špricerjem….

 

Ob 21.uri : VELIKI KONCERT SWING SWING SWING

 

Nastopili bodo najboljši slovenski veliki orkester Big Band RTV Slovenija pod vodstvom dirigenta Lojzeta Krajnčana ter odlična OMAR NABER in ANIKA HORVAT.

 

 

Big Band RTV Slovenija deluje neprekinjeno že od leta 1945 in je ena najstarejših tovrstnih zasedb na svetu. Za začetke njegovega delovanja je v največji meri zaslužen dirigent in skladatelj Bojan Adamič. Leta 1961 je dirigentsko palico orkestra prevzel izjemen Jože Privšek , ki je orkester  popeljal do mednarodne slave. Po Privškovi upokojitvi je dirigentsko vodstvo orkestra prevzel pozavnist in skladatelj Lojze Krajnčan.

 

Anika Horvat,  priljubljena slovenska pevka, temperamentna Primorka, ima v svoji bogati glasbeni karieri za sabo veliko število uspešnic, nastopov in  nagrad na festivalih Slovenska popevka ter Melodijah morja in sonca.

 

Omar Naber je eden izmed najboljših slovenskih pevcev, ki je Slovenijo že dvakrat zastopal na pesmi Evrovizije. Njegov karizmtičen glas je izjemen v vseh glasbenih žanrih.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
14.08.2018
Danes ni dogodkov.
18.08.2018 | Družabni dogodki
16. EU Ples na prelazu Ljubelj
17.08.2018 | Kultura
Glasbeni večeri v Tržiškem muzeju
18.08.2018 | Družabni dogodki
16. EU Ples na prelazu Ljubelj
23.08.2018 | Kultura
Vikend smeha - KD Kruh Križe: LESENA PEČ

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo