Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.08.2018

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno, nastala bo kakšna kratkotrajna krajevna ploha ali nevihta. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 28 do 32, na Primorskem okoli 34 °C.
14°C | 31°C
torek, 21.08.2018
14°C | 32°C
sreda, 22.08.2018
15°C | 31°C
četrtek, 23.08.2018
16°C | 31°C
petek, 24.08.2018
15°C | 28°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.8.2018 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
31°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Doživetje kulture v Tržiškem muzeju


KULTURA

| |
01.02.2017      11:43
A A

Doživetje kulture v Tržiškem muzeju


Ob slovenskem kulturnem prazniku, pripravlja Tržiški muzej v sredo, 8. februarja 2017, pravo doživetje kulture.


Deli:

V Pollakovi kajži bodo obiskovalci od 10. do 18. ure v družbi kustosov lahko spoznali dediščino čevljarstva, usnjarstva in smučanja in se sprehodili skozi interaktivne razstave Usnje vseh barv, Tržiški šuštarji in Slovenskega smučarskega muzeja. 

Ob 11. uri bo v Galeriji Paviljon  pogovor z umetnikom Valentinom Omanom, ki bo predstavil svoje bogato in raznoliko ustvarjanje, spoznali bomo njegov pogled na umetnost, pripovedoval bo o začetkih likovnega ustvarjanja in dosežkih, ki ga uvrščajo v sam vrh slovenske in avstrijske sodobne likovne umetnosti. Med 10. in 12. ter 16. in 18. uro bo v na ogled tudi njegova slikarska razstava z naslovom Sic transit gloria hominis.

Nekaj posebnega bo tudi obisk fužine Germovka, kjer bo v času od 10. do 17. ure na ogled razstava Gospodar prstanov živi med nami. Gre za prvo razstavo v prenovljeni fužini Germovki KUD-a AMPUS. Člane KUD-a Ampus odlikujejo kovaška, kiparska, slikarska, oblikovalska in glasbena znanja, ki predstavljajo podlago umetniškim interpretacijam za izdelavo unikatnih kostumov, rekvizitov in orožja iz domišljijskega sveta. Vabljeni na čaj in kuhano vino. 

Obisk muzeja in razstav bodo na dan odprtih vrat brezplačni.




0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!



Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo