Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
3°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Staro mestno jedro Tržiča dobiva lepšo podobo...


TURIZEM, GOSPODARSTVO, OBČINSKE

| |
13.04.2017      10:02
A A

Staro mestno jedro Tržiča dobiva lepšo podobo


Že četrto leto zapored Občina Tržič, v želji po oživljanju in prenovi starega mestnega jedra Tržiča, razpisuje sredstva za sofinanciranje obnove fasad. V letošnjem letu je razpisanih 13.000 evrov, najvišja stopnja financiranja posameznega prijavljenega projekta pa je 30 % vrednosti projekta in ne sme presegati pet tisočakov. Javni razpis za sofinanciranje obnove fasad v ožjem mestnem jedru Tržiča v letu 2017, je odprt do 15. maja letos.


Obnovljena fasada na avtobusni postaji v Tržiču
Obnovljena fasada na avtobusni postaji v Tržiču
Deli:

Na razpis se lahko prijavijo lastniki, solastniki ali upravljavci stanovanjskih in poslovno-stanovanjskih objektov v ožjem mestnem jedru Tržiča. Njihov stanovanjski ali poslovno-stanovanjski objekt se mora nahajati v ožjem mestnem jedru Tržiča. Za objekt morajo biti ob prijavi na razpis priloženi kulturnovarstveni pogoji za obnovo Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije, OE Kranj, predlagatelj mora imeti zagotovljena delna lastna finančna sredstva, dela morajo biti izvedena v obdobju od 1. 1. 2017 do 15. 11. 2017, v kolikor gre za solastništvo objekta, mora predlagatelj k prijavi na javni razpis priložiti pisna soglasja vseh (so)lastnikov oz. vseh (so)lastnikov, vključenih v izvedbo prijavljenega dela investicije, (so) lastniki večstanovanjske stavbe brez upravnika morajo za potrebe kandidiranja na javnem razpisu imenovati predstavnika, ki bo v njihovem imenu kandidiral na sredstva razpisa s pooblastilom za zastopanje (le za primer večstanovanjskih stavb brez upravljalca).

 

Razpis je objavljen na spletni strani Občine Tržič www.trzic.si.

 

V letu 2016 so na razpis prispele tri vloge, ki so izpolnjevale pogoje razpisa. Odobreno je bilo sofinanciranje fasade objekta avtobusne postaje na Predilniški 1 ter večstanovanjske hiše na Kovaški ulici 7 v skupni višini dobrih 10.500 evrov. Za objekt na Koroški cesti 1 do sklenitve pogodbe ter nakazila sredstev zaradi nezaključenih del obnove fasade v letu 2016 ni prišlo, zato gre pričakovati ponovno prijavo na letošnji razpis ter odobritev sofinanciranja.

 




0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2017 | Kultura
Predavanje MISIJA BLIŽNJI VZHOD
25.10.2017 | Kultura
Filmski večer v knjižnici
26.10.2017 | Kultura
Ura pravljic s policisti
Radio v živo