Logo MojaObčina.si
DANES
22°C
14°C
JUTRI
17°C
14°C
Oceni objavo

Gorenjski prvak 2023 in Absolutni zmagovalec Zlate harmonike Bled 2023 je postal Gašper Komac

V soboto, 6. maja, na svetovni dan harmonike, je v Festivalni dvorani na Bledu premierno potekalo tekmovanje v igranju na diatonično harmoniko Zlata harmonika Bled 2023. Tako sta letošnje tekmovanje organizirala Občina Bled in Javni zavod za Turizem Bled v sodelovanju z Zvezo diatonične harmonike Slovenije. Tekmovanje harmonikarjev je potekalo v 8. starostnih kategorijah, vsak izmed njih pa je zaigral/a skladbo po lastnem izboru v dolžini 4 minut. Tekmovalci so se tako potegovali za nagrado absolutnega zmagovalca Zlate harmonike Bled, za naziv Gorenjskega prvaka in za zmagovalca občinstva.

Tekmovanje je ocenjevala tričlanska strokovna komisija in sicer:

Janez Fabijan – harmonikar, dolgoletni mentor diatonične harmonike, predsednik

Strokovnega sveta pri ZDHS in predsednik strokovne komisije

Jože Burnik – harmonikar in komponist s številnimi priznanji in nagradami doma in po svetu

Klemen Rošer - harmonikar z izjemnimi uspehi v evropskem in svetovnem merilu,

odličen mentor, skladatelj, predsednik Zveze diatonične harmonike Slovenije.

 

Gašper Komac iz Križev, ki deluje pod mentorstvom Matjaža Kokalja, je tudi tokrat pometel z vso konkurenco. Z venčkom Diatonika potpuri je dosegel 99,5 točk in postal Gorenjski prvak 2023 in Absolutni zmagovalec Zlate harmonike Bled 2023.

Iskrene čestitke!

(avtorica prispevka: Maja Tekavec)

Oglejte si tudi