Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 23.05.2018

oblačno
Zvečer in ponoči se bo delno razjasnilo. Po nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Zjutraj bo oblačnost od juga pričela naraščati. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 13, ob morju okoli 15 °C.
12°C | 24°C
četrtek, 24.05.2018
14°C | 25°C
petek, 25.05.2018
14°C | 25°C
sobota, 26.05.2018
13°C | 26°C
Opozorila
Torek, 22.5.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
24°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice €nergija

Prva električna polnilnica v Tržiču bo v ......


OBČINSKE, DOGODKI, UČINKOVITA RABA ENERGIJE, €NERGIJA

| |
15.11.2017      9:40
A A

Prva električna polnilnica v Tržiču bo v petek predana namenu


V Tržiču bomo v petek, 17. novembra 2017, ob 8. uri predali namenu prvo polnilnico za električna vozila. Župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic in direktor Gorenjskih elektrarn Aleš Ažman bosta prvo električno polnilnico predala uporabnikom na javnem parkirišču v centru Tržiča.


Deli:

Zaposleni iz Gorenjskih elektrarn bodo na dan otvoritve pripeljali tudi električni avto in demonstrirali potek polnjenja, predstavili koncept razvoja e-mobilnosti na Gorenjskem ter omogočili testno vožnjo.

 

Na nivoju končne rabe energije v Sloveniji predstavlja delež prometa skoraj 40 % celotne rabe. Večino te energije Slovenija uvozi, letni strošek posledično presega 1 mrd €. S postopno uvedbo e-mobilnosti, ki bi kot primarni energent izkoriščal lokalno proizvedeno električno energijo, bi ta denar lahko ostal v Sloveniji, hkrati pa bi pripomogli k učinkovitejši izrabi energije in tudi bistvenemu zmanjšanju izpustov CO2.

 

Občina Tržič spodbuja trajnostno mobilnost in optimizacijo motornega prometa, zato je uspešno kandidirala na javnem razpisu Eko sklada. S postavitvijo prve električne polnilnice je izpolnjen eden od številnih ukrepov trajnostne mobilnosti, ki so zapisani v celostni prometni strategiji. Denar za nakup in postavitev polnilne postaje v celoti financira Eko sklad.

 

Gre za AC polnilno postajo, ki omogoča polnjenje dveh vozil hkrati in je opremljena z dvema standardnima vtičnicama, na katerih je možno trifazno polnjenje do 22 kW. Polnilnica omogoča tudi  enofazno polnjenje s Shuko adapterjem, ki ga bo občina Tržič zagotovila na znani lokaciji. Polnilnica deluje po principu »priključi in polni« brez identifikacije. V sklopu polnilnice je Občina Tržič uredila vso potrebno infrastrukturo, zagotovila dve parkirni mesti za polnjenje, ustrezne talne označbe in prometni znak.  Za postavitev in delovanje električne polnilnice je poskrbel izbrani izvajalec Gorenjske elektrarne.

 

S postavitvijo prve električne polnilnice in brezplačnim polnjenjem želimo občane in druge potencialne uporabnike spodbuditi, da namenijo sredstva in prostor za polnjenje električnih vozil, ki bodo v kratkem številčnejše zaživela na slovenskih cestah. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Tržič
Občina Tržič
TRG SVOBODE 18
Tel:(04) 597 15 10
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
25.05.2018 | Družabni dogodki
TO SMO MI - TRŽIČANI
26.05.2018 | Šport
Športni dan za vse generacije
28.05.201 | Tečaji in delavnice
Osnovni trening varne vožnje za starejše voznike
22.05.2018 | Kultura
Zaključek bralne značke za odrasle
25.05.2018 | Družabni dogodki
TO SMO MI - TRŽIČANI
26.05.2018 | Šport
Športni dan za vse generacije
28.05.201 | Tečaji in delavnice
Osnovni trening varne vožnje za starejše voznike

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo