Logo MojaObčina.si

Trebnje

DANES
1°C
-1°C
JUTRI
0°C
-9°C
Deli
5510

BLAGOSLOV KONJ V ŠTEFANU

Na »štefanovo«, 26.12.2017 smo člani Konjerejskega društva Trebnje in TŠKD Štefan pripravili tradicionalni blagoslov konj pri podružnični cerkvi Sv.Štafana v Štefanu pri Trebnjem. Lepo sončno vreme je na blagoslov privabilo veliko število konjerejcev in ostalih ljubiteljev konj. Blagoslova se je udeležilo okoli 40 konj različnih pasem in dvovpreg iz bližnje in daljne okolice.

O Svetem Štefanu namreč kroži legenda, da je z znamenjem križa ukrotil divjega konja, ki je pokleknil predenj. Zato ga častimo kot zavetnika konj, konjarjev in kočijažev, zidarjev, krojačev, kamnosekov, tkalcev, tesarjev, sodarjev in kletarjev.

Obred  je opravil trebanjski župnik Jože Pibernik. Ključar in predsednik KD Trebnje sta razdelila konjem blagoslovljen kruh s soljo in konjenikom spominsko darilce. Sledilo je družabno srečanje  konjerejcev.

Tudi za obiskovalce je bilo poskrbljeno, saj so Cesarjevi pripravili prigrizke in tople napitke.

Prireditve sta se udeležila tudi podžupan Občine Trebnje Jože Korbar in predsednik KS Štefan Dean Verbič.

Hvala vsem, ki ste kakorkoli pripomogli, da je prireditev uspela.

Hvala Občini Trebnje, ki je delno financirala prireditev.

 

                                                                                                                 Miro Šalehar

                                                                                                                 TŠKD Štefan

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!