Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.10.2018

pretežno jasno
Ponoči se bo povsod razjasnilo, po nižinah v notranjosti bo večinoma nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 10, na Primorskem ob šibki burji okoli 12.
10°C | 19°C
sobota, 18.10.2018
12°C | 21°C
nedelja, 20.10.2018
8°C | 18°C
ponedeljek, 21.10.2018
9°C | 14°C
torek, 22.10.2018
4°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 18.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
19°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

1. FESTIVAL ŠPEHA V ŠTEFANU


TURIZEM

| |
05.03.2018      15:51
A A

1. FESTIVAL ŠPEHA V ŠTEFANUFoto Eva Rebol
Foto Eva Rebol
Deli:

V soboto, 18.2.2018, smo v Štefanu organizirali 1. FESTIVAL ŠPEHA. Drugje ocenjujejo salame in klobase, mi pa smo se odločili za mesnato slanino, ki ji pri nas rečemo špeh. Ideja se je porodila g. Igorju Tršarju, ki je s somišljeniki k sodelovanju pritegnil vaško gostilničarko, TŠKD in KS Štefan. Prvo rezino špeha so družno odrezali pobudnik Tršar Igor, gostiteljica Ana Mišič in vodja festivala Blatnik Marjana.  

Na pokušino so svoje izdelke prinesli domačini in gostje iz drugih krajev. Špehov nismo ocenjevali, ampak le pokušali in si izmenjavali mnenja. Naše pridne gospodinje pa so spekle kruh. Modni trendi so v zadnjem času špehu odvzeli precej veljave, odsvetujejo ga zdravniki in naše žene, ampak ni boljše malice, kot je košček špeha, domači kruh in čebula. Zraven seveda sodi še »topilo«. Vsi smo se strinjali, da je treba špehu vrniti ugled, kajti ŠPEH je zakon!

Dolgčas nam ni bilo, za kar so poskrbeli godbeniki Godbe Trebnje in ansambli: Suha solza, Call boysi, družinski ansambel Krevs in legenda Vasko Kos. Igralo se je, pelo se je, za jagodo na torti pa je poskrbela naša gostja Irena Tratnik.

 

Hvala vsem nastopajočim, hvala organizatorjem, hvala sponzorju TRANSPORTI KEK in hvala vsem ki ste prinesli svoje izdelke na pokušino. Se vidimo naslednje leto.
 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Trebnje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo občanov
Številka: 140
Izšla: 12.07.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.