Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 19.09.2018

jasno
Popoldne bo pretežno jasno, izjemoma lahko nastane kakšna ploha. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 29, v Vipavski dolini in na Goriškem okoli 30 °C.
13°C | 29°C
četrtek, 20.09.2018
14°C | 28°C
petek, 21.09.2018
14°C | 30°C
sobota, 22.09.2018
13°C | 24°C
Opozorila
Torek, 18.9.2018 ob 15h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
29°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

PRVI TOUR TROJK V SEZONI 2017 NA ČATEŽU


ŠPORT

| |
11.04.2017      12:41
A A

PRVI TOUR TROJK V SEZONI 2017 NA ČATEŽUDeli:

V soboto 08.04. smo Čatežani gostili in organizirali svoj prvi turnir pod okriljem Zveze društev petanke Slovenije (ZDPS). Udeležba je bila presenetljivo nad pričakovanji (33 ekip), zato smo imeli domačini kar nekaj dela s postavitvijo igrišč. Dodatna igrišča bi sicer lahko veliko lažje pripravili na drugi bližnji lokaciji, a smo želeli da smo vsi na enem in istem prostoru (osrednji vaški trg), zato so bile meritve igrišč skorajda filigranske (na cm).

Po uvodnem zajtrku, melodijah naših Čateških m'skvantarjev, nagovorih organizatorja in predsednika ZDPS, nas je pozdravil in nagovoril tudi g. Kastelic, župan občine Trebnje, ki je nekaj minut kasneje tudi simbolično vrgel prvo kroglo. Mojo, (zelo precizno), in s tem začel uradni del tekmovanja. Z veseljem bi mu dal še preostale, če bi vse tako dobro približal kot prvo.

Igrali smo 5 kol švicarja po sistemu Buchholz, s časovno omejitvijo 45 minut in dodaten obrat. V izločilne boje se je uvrstilo 16 najboljših ekip, ki so igrale na izpadanje vse do finalnih bojev.

V zaključku tekmovanja so bile najboljše naslednje ekipe:

  1. mesto RU BE NO: Rumiha Vlado, Bela Rudi, Novak Slavko
  2. mesto SLOGANA: Peljhan Jan, Skrbinek Jože, Rode Žan, Dovžan Matevž
  3. mesto ODBOJKARJI IZ NORIŠNICE: Kobal Žiga, Bonšek Blaž, Bračič Simon
  4. mesto VILA ANA: Sever Gregor, Vorih Drago, Kosič Srečko

 

Čatežani smo nastopili v novih oblačilih (trenirke nam je sponzoriralo podjetje TEM Čatež, majice pa podjetje Mekogal-Bogomir Mlakar s.p.). Smo pa tudi  zelo veseli, da smo prišli  do svojih prvih TOUR točk. Ekipa JBD (Mlakar Bogo, Janez Ivan Korevec in Dare Erdeljc) se je uvrstila med prvih osem ekip, v četrtfinalu pa klonila proti kasnejšim  finalistom SLOGANA. Po rednem delu tekmovanja smo imeli med šestnajstimi najboljšimi še dve ekipi.

Tekmovanje se je odvijalo v prekrasnem sončnem vremenu.

 

Dare Erdeljc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Trebnje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo občanov
Številka: 140
Izšla: 12.07.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.