Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.07.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo spremenljivo do pretežno oblačno, nastajale bodo krajevne plohe in nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo od 22 do 26, na Primorskem do 29 °C.
17°C | 26°C
ponedeljek, 23.07.2018
16°C | 26°C
torek, 24.07.2018
15°C | 28°C
sreda, 25.07.2018
16°C | 29°C
četrtek, 26.07.2018
17°C | 29°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Alojz Poglavc - zmagovalec DOS-a 2017


ŠPORT

| |
15.05.2017      14:08
A A

Alojz Poglavc - zmagovalec DOS-a 2017Deli:

Trebnje in okolica, premore odlične športnike, kar so nam že večkrat dokazali. Le ti, nas razveseljujejo z dosežki, ki že mejijo na neverjetno. Letos, 11. maja, se je že desetič odvijala ultramaratonska kolesarska dirka okoli Slovenije, imenovana DOS. Tekmovalci so prevozili 1200 kilometrov in premagali preko trinajst tisoč višinskih metrov. V mednarodni konkurenci sta blestela tekmovalca iz občine Trebnje, Alojz Poglavc, ki je na dirki zmagal in Boris Praznik, ki je zasedel odlično, peto mesto. S preizkušnjo se je spopadel tudi Borut Dvornik, iz sosednje občine Mokronog- Trebelno, ki je pokazal zelo dobro predstavo in v kategoriji, zasedel tretje mesto. Kakšne napore so tekmovalci doživljali, si verjetno niti ne moremo predstavljati. Dva dni in dve neprespani noči, so med tekmovalci terjale svoj davek, zato je bilo kar precej odstopov. Razdalja je primerljiva s Parizom ali Amsterdamom. Zmagovalec je za pot porabil štiriinštirideset ur in devetinpetdeset minut. Da pa je bila preizkušnja še težja je letos poskrbelo zelo slabo vreme, saj so jih prvo noč spremljale močne nevihte, na cesto nanešeno kamenje in podrto drevje. Alojz  je celotno dirko odpeljal brez spanja, celo večino obrokov je zaužil na kolesu. Dirke se je kot solo tekmovalec udeležil prvič in takoj zmagal. Navijači smo mu doma pripravili sprejem, katerega se je udeležil tudi župan Alojzij Kastelic in mu tudi s tem pokazali veličino njegovega podviga.

Kolesarjem in spremljevalnim ekipam, iskreno čestitamo za uspeh, sponzorjem pa se zahvaljujemo za podporo in razumevanje ter njihov prispevek, za razvoj športa. Bravo fantje, kapo dol.

Vlado Kukenberger
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Trebnje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!