Logo MojaObčina.si

Trebnje

DANES
1°C
-2°C
JUTRI
0°C
-2°C
Deli
1093

40. let Planinskega društva Trebnje

Planinsko društvo Trebnje je bilo ustanovljeno  27.5.1977. Je član MDO Dolenjske in Bele krajine in je eno največjih društev v trebanjski občini. Predsednik društva Borut Mežnarčič je dejal, da je bilo ustanovljeno iz ljubezni do pohodništva, ki jo še vedno dokazuje približno 210 članov, za katere skrbi deset registriranih vodnikov PZS, deset registriranih markacistov, dva varuha gorske narave z licenco in več kot deset gorskih stražarjev. PD Trebnje organizira mesečne izlete za odrasle ter pohode za specifične ciljne skupine: otroke in mladino, osebe s posebnimi potrebami društva Sožitje in upokojence. S temi aktivnostmi društvo pomembno pripomore k dobri gibalni kulturi prebivalcev Občine Trebnje in uspešno sodeluje s sosednjimi društvi. Vsako leto organizira tudi tradicionalni zimski pohod na Vrhtrebnje in na Ostri vrh.

V petek 17.11.2017 je s slavnostno prireditvijo obeležilo 40-letnico delovanja. Svečanost je obogatila množična udeležba planincev domačega društva, podpredsednika PZS Antona Jesenka, župana Občine Trebnje Alojzija Kastelica in predstavnikov prijateljskih društev Krka Novo mesto, Pohodniško društvo Novo mesto, Šentjernej, Črnomelj, Polet Šentrupert, Sevnica, Metlika, Semič, Pošta Telekom Ljubljana. Najbolj zaslužnim članom so podelili kar 26 priznanj. Zahvala gre tudi vsem sponzorjem in občini Trebnje za pomoč. Več na http://pdtrebnje.si/

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij