Logo MojaObčina.si

Trebnje

DANES
5°C
-2°C
JUTRI
5°C
-4°C
1649

Proslava v spomin na Prvi kongres Slovenske ženske protifašistične zveze v Dobrniču

 

Prireditev je potekala 10. oktobra 2021 na ploščadi Gasilskega doma v Dobrniču. Prireditev vsako leto organizirajo Društvo Dobrnič, občina Trebnje in Združenje za vrednote NOB Trebnje, z namenom ohranjanja spomina na 1. Kongres Slovenske ženske protifašistične zveze/SŽPZ/, ki je potekal leta 1043, v vojnem času. Kljub slabemu vremenu se je na prireditvi zbralo cca 500 ljudi iz vseh krajev Slovenije.Scenarij prireditve je pripravila in odlično izpeljala Petra Krnc Laznik. Na začetku prireditve je nastopila Pihalna godba občine Trebnje in poživila vzdušje med udeleženci v hladnem in vlažnem vremenu. Navzoče udeležence sta najprej pozdravili Irena Žužek, dodja oddelka za splošne zadeve občine Trebnje in predsednica Društva Dobrnič Vera Klopčič. Nato je na oder stopila Ženska četa Društva Dobrnič, ki jo vodi poveljnica Terezija Potočar. Slavnostna govornica je bila dr Zdenka Čebašek Travnik, ki je med drugim izpostavila nekatere učinke pandemije na zdravstveno in psihično počutje prebivalcev v Sloveniji.V kulturnem programu je sodelovala glasbenica Tjaša Primc, ki je na prireditvi ob spremljavi Jerneja Fabjana zapela nekaj pesmi o Krki in nekaj partizanskih,  učenki OŠ Trebnje pa sta recitirali pesem Toneta Pavčka »Preproste besede«. Točka presenečenja je bil nastop Marjetke Poposki, ki je ob spremljavi celotnega občinstva zapela nekaj partizanskih zimzelenih melodij, ter recitacija poveljnice Ženske čete Terezije Potočar.

 

Besedilo:Vera Klopčič in Štefka Makovec

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi