Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Popoldne bo sončno z nekaj spremenljive oblačnosti. Nastale bodo krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
19°C | 30°C
torek, 26.06.2017
18°C | 30°C
sreda, 27.06.2017
18°C | 32°C
četrtek, 28.06.2017
18°C | 33°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 15h
V popoldanskem in večernem času so možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi, ni izključen pojav toče.
19°C
30°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Podvoz v Velikem Gabru odslej varnejši z ......


GOSPODARSTVO, OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
25.11.2014      20:33
A A

Podvoz v Velikem Gabru odslej varnejši z opozorilnim sistemom COPS@road


Trebnje, 25. november 2014 – Danes je na podvozu pod železniško progo Veliki Gaber v Občini Trebnje potekala simbolična otvoritev postavitve opozorilnega sistema COPS@road, s katerim želi občina skupaj z Zavarovalnico Triglav in podjetjem Aktivna signalizacija Korun zmanjšati nevarnost prometnih nesreč na tem nepreglednem cestnem odseku.


Deli:

 

Navedeni cestni odsek je za udeležence v cestnem prometu izredno nevaren, saj je prehod skozi podvoz zelo ozek, vozišče pred podvozom pa poteka po klancu navzdol skozi ovinek.Tudi uporaba prometnega ogledala pod podvozom ne nudi dovolj preglednosti, ki bi zagotavljala varno udeležbo v cestnem prometu. S postavitvijo opozorilnega sistema COPS@road želi Občina Trebnje v sodelovanju z Zavarovalnico Triglav in podjetjem A.s.K povečati varnost z dodatnim opozarjanjem na potencialno nevarnost trka. Sistem je razvilo mlado slovensko podjetje A.s.K in je posebej učinkovit na nepreglednih cestnih odsekih, kjer je zaradi slabe vidljivosti onemogočena dobra presoja voznika pri vključevanju na prednostno cesto.

 

Enoti z detektorjem vozil in svetlobnim prikazovalnikom

Postavljen sistem COPS@road vključuje elemente za detekcijo in opozarjanje prometnih udeležencev ter module za radijsko komunikacijo med postavljenimi enotami sistema. Na tem cestnem odseku sta postavljeni dve centralni enoti s svetlobnimim prikazovalnikom pred vhodom na obeh straneh podvoza. Enoti sta opremljeni z detektorjem vozil in s svetlobnim prikazovalnikom. Postavitev pred podvozom zagotavlja optimalno vidnost. V primeru približevanja podhodu dveh ali več vozil z obeh smeri se na zaslonu izriše trikotnik s klicajem, ki opozarja na povečano nevarnost trka. Z delovanjem na sončno energijo je sistem mogoče namestiti tudi tam, kjer ni omrežne infrastrukture. COPS@road ni del zavezujočega prometnega sistema, temveč je dodatni opozorilni sistem, ki udeležencem v prometu v realnem času podaja informacijo o povečani nevarnosti trka, jih dodatno opozori in poziva k povečani pozornosti zaradi nevarnosti.

 

Za večjo prometno varnost

Župan Občine Trebnje Alojzij Kastelic je na otvoritveni slovesnosti povedal: »Že pred leti smo si v Občini Trebnje prizadevali, da bi povečali varnost pri železniškem podvozu v Velikem Gabru, vendar so ustrezni sistemi presegali dosegljivo ceno in zaradi tega smo to nalogo večkrat prestavili v prihodnost. Ko pa se je pokazala priložnost, da skupaj s podjetjem Aktivna signalizacija Korun in Zavarovalnico Triglav po dostopni ceni zagotovimo signalizacijo, ki bo občanom zagotavljala večjo stopnjo varnosti, smo se z veseljem odločili za ta projekt. Zahvaljujemo se podjetju A.s.K in Zavarovalnici Triglav za sodelovanje, tako v imenu občine, kot tudi v imenu občank in občanov Občine Trebnje

 

V sklopu projekta Skupaj za večjo prometno varnost v Sloveniji je Zavarovalnica Triglavsofinancirala 40 odstotkov vrednosti postavitve sistemov COPS@road v dvanajstih slovenskih občinah. Med prvimi izbranimi kritičnimi cestnimi odseki je opremitev podvoza v Velikem Gabru. »V Zavarovalnici Triglav delujemo skladno z našim zdaj že verjetno dobro prepoznavnim sloganom 'Vse bo v redu'. Tudi zato pod motom »Skupaj za večjo varnost« izvajamo različne preventivne akcijenamenjene večji varnosti v cestnem prometu. Mednje sodi tudi projekt postavitev COPS@road sistemov, s katerim s slovenskimi občinami in mladim podjetjem Aktivna signalizacija Korun skrbimo za varnejši korak v prometni jutri. Vesel sem, da bo odslej nevaren cestni odsek Veliki Gaber – Stranje pri podvozu pod železniško progo Veliki Gaber


preglednejši in prijaznejši do voznikov,« je ob otvoritvi povedal Edo Povhe, direktor Območne enote Novo mesto Zavarovalnice Triglav.

 

Bistveno manj nesreč

Sistem COPS@road je razvilo mlado slovensko podjetje A.s.K in je posebej učinkovit na nepreglednih cestnih odsekih, kjer je zaradi slabe vidljivosti onemogočena dobra presoja voznika. »Veseli nas sodelovanje z Občino Trebnje in Zavarovalnico Triglav, saj je tovrstno sodelovanje potrditev, da obstaja posluh za povečanje varnosti na slovenskih cestah z tehnološko inovativnimi prostopi. Statistike nekaterih do sedaj postavljenih sistemov kažejo tudi za 90 odstotno zmanjšanje prometnih nesreč. Verjamemo, da lahko postavitev v Velikem Gabru doprinese k povečani varnosti z opozarjanjem v realenm času, s čimer dobijo prometni udeleženci dodatne informacije o dogajanju v neposredni bližini podvoza, na podlagi katerih lahko sprejemajo odločitve v prometu, ki bodo botrovale njihovi večji varnosti«, je povedal Peter Korun, direktor podjetja A.s.K.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Trebnje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Trebnje
Občina Trebnje
Goliev trg 5, 8210 Trebnje
Tel:(07) 348 11 00
Glasilo občanov
Številka: 128
Izšla: 15.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.06.201 | Turizem
Kmečka in rokodelska tržnica
24.06.201 | Turizem
Eko tržnica
24.06.2017 | Šport
16- turnir v malem nogometu
26.06.2017 | Tečaji in delavnice
English adventure camp
30.06.2017 | Ostalo
Baragovi dnevi
02.07.2017 | Družabni dogodki
Konjeniška prireditev
03.07. - 07.07.2017 | Šport
Športni teden za otroke
24.06.201 | Turizem
Kmečka in rokodelska tržnica
24.06.201 | Turizem
Eko tržnica
24.06.2017 | Šport
16- turnir v malem nogometu
26.06.2017 | Tečaji in delavnice
English adventure camp
28.06.2017 | Ostalo
Brezplačno energetska svetovalna pisarna ENSVET

Bodite prvi pri oddaji mnenja.