Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Ponoči in zjutraj bo zmerno do pretežno oblačno. Predvsem na zahodu so še možne manjše padavine. Po nižinah vzhodne Slovenije bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 10, na Primorskem do 15 °C.
10°C | 20°C
sreda, 17.10.2018
10°C | 23°C
četrtek, 18.10.2018
10°C | 21°C
petek, 19.10.2018
9°C | 21°C
Opozorila
Ponedeljek, 15.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
20°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

ZAPOSLITVENE PRILOŽNOSTI NA KMETIJAH


OBVESTILA, VSEŽIVLJENJSKO UČENJE

| |
02.07.2018      12:41
A A

ZAPOSLITVENE PRILOŽNOSTI NA KMETIJAHDelavnica za promotorje 10 3 2018
Delavnica za promotorje 10 3 2018
Deli:

ZAPOSLITVENE PRILOŽNOSTI NA KMETIJAH

je projekt sodelovanja štirih Lokalnih akcijskih skupin: LAS Dolenjska in Bela krajina, LAS Po poteh dediščine od Turjaka do Kolpe LAS Suhe krajine, Temenice in Krke ter LAS Za mesto in vas, ki je bil uspešno prijavljen na 1. Javni razpis za podukrep 19.3 Priprava in izvajanje dejavnosti sodelovanja lokalne akcijske skupine Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano.

Kmetije predstavljajo srce podeželja in kot take postajajo vse pomembnejši potencial tudi pri razvoju novih idej. Prihaja čas novih priložnosti pri izvajanju izobraževalnih, socialnih in zdravstvenih programov.   

Zaposlitvene kmetije v Sloveniji na katerih so zaposlene osebe z manjšimi delovnimi sposobnostmi so s svojo uspešnostjo dokazale, da je njihov recept pravi. Na takšnih kmetijah osebe s posebnimi potrebami dobijo zaposlitev, kmetije pa še tako potrebno dodatno pomoč za delo na kmetiji.

Na območju LAS za Mesto in vas je ena izmed takšnih kmetij, to je kmetija Zadrgal z Zavodom Grunt - Zavod za socialno podjetništvo na podeželju iz Komende, ki posluje že tretje leto z osmimi zaposlenimi, redno izplačuje plače in investira v svojo dejavnost.

Z namenom, da bi se dobra praksa Zavoda Grunt širila, se je na območju štirih partnerskih LAS izvajal projekt »Zaposlitvene možnosti na kmetijah«, katerega namen je, da se z delavnicami in posebej izobraženimi promotorji informira in spodbudi zainteresirane kmetije za zaposlovanje oseb z manjšimi delovnimi sposobnostmi.

Na območju partnerskih LAS so potekale animacijske delavnice o izzivih in priložnostih, ki čakajo kmetije v prihodnosti. Izbrani sta dve pilotni kmetiji na območju LAS kot primer dobre prakse za nadaljnji razvoj vsebin povezanih z zaposlitvijo težje zaposljivih oseb. Na osnovi javnega poziva sta izbrana dva promotorja na območju LAS, zanje je organizirano usposabljanje za pomoč pri vzpostavitvi zaposlitvenih kmetij. Oblikovana je razvojna mreža sestavljena iz deležnikov, ki lahko s svojim znanjem prispevajo k trajnosti programa. Izdelan je priročnik Zaposlovanje invalidov na kmetiji, katerega cilj je zagotovitev kakovostnih in trajnih delovnih mest na področju kmetijstva.

Za več informacij pokličite na 07/ 34 82 103, pišite na las-stik@ciktrebnje.si ali obiščite spletno stran www.las-stik.si .

Zapisala: Liljana Omerzu, CIK Trebnje, vodilni partner LAS STIK
Povezave:Las Stik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Trebnje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo občanov
Številka: 140
Izšla: 12.07.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.