Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 24°C
sobota, 21.10.2017
7°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
11°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 12°C
torek, 24.10.2017
4°C | 16°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
24°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Pravilno ravnanje z odpadki


OBVESTILA

| |
07.05.2012      8:38
A A

Pravilno ravnanje z odpadki



Deli:

Spoštovani uporabniki storitev ravnanja z odpadki!

 

Premalo se zavedamo, kako zelo je za kakovost življenja pomembno zdravo okolje, v katerem živimo. Zavedati se moramo, da tudi s pravilnim ravnanjem z odpadki lahko veliko prispevamo k čistejšemu in bolj zdravemu okolju v prihodnje.

 

 V letu 2010 je Komunala Trebnje d.o.o. pričela s projektom ločenega zbiranja odpadkov na izvoru njihovega nastanka, kar pomeni skrbno razvrščanje odpadkov že tam, kjer nastanejo, v gospodinjstvu. Ker je sistem že dobro utečen, kar kaže tudi dober odziv vas, uporabnikov, ste že seznanjeni, da Komunala Trebnje odpadke iz gospodinjstev odvaža tedensko po urniku, ki ga uporabniki prejmete konec koledarskega leta za naslednje leto.

 

Odvoz odpadkov iz gospodinjstva poteka izmenično. »Rumeni teden« pomeni, da takrat poteka odvoz odpadne komunalne embalaže (praznjenje rumenih vreč oziroma zabojnikov z rumenim pokrovom), »zeleni teden« pomeni odvoz preostanka komunalnih odpadkov.

 

Skrbno ločevanje odpadkov pomeni tudi ločevanje bioloških odpadkov, ki jih uporabniki lahko v rjavih zabojnikih oddajate izvajalcu javne službe ali poskrbite za njihovo kompostiranje na domačem vrtu. Odvoz bioloških odpadkov poteka vsak petek v mesecu.

 

Poleg zbranih odpadkov, ki se redno odvažajo od gospodinjstev, se zbirajo ločene frakcije na ekoloških otokih ter ob prevzemanju kosovnih odpadkov in nevarnih odpadkov v okviru načrtovanih odvozov kosovnih oziroma nevarnih odpadkov.

 

Komunala Trebnje d.o.o. poskrbi, da se vse ločeno zbrane frakcije oddajo v nadaljnjo obdelavo, preostanek komunalnih odpadkov pa se odloži na odlagališču nenevarnih odpadkov.  

 

Da je učinek ločenega zbiranja odpadkov čimvečji, lahko največ prispevate vi, uporabniki, z doslednim upoštevanjem navodil o ločevanju odpadkov. Neupoštevanje navodil povzroča dodatne težave pri ravnanju z ločeno zbranimi frakcijami, v preostanku komunalnih odpadkov pa se tako še vedno pojavljajo odpadki, ki tja ne sodijo. 

 

Ne glede na to, da vas Komunala Trebnje na domu obišče vsak teden, imate možnost, da odpadke sami pripeljete na zbirni center Globoko vsak delovni dan med 7. in 18. uro, ob sobotah pa med 8. in 12. uro.  Za kakršnokoli informacijo smo vam na razpolago tudi na brezplačni telefonski številki 080 11 78.

 

Zelo je pomembno, da se navodila za ločevanje odpadkov dosledno upoštevajo.  Med preostanek komunalnih odpadkov je dovoljeno odlagati le odpadke ki tja sodijo, med komunalno odpadno embalažo pa le embalažo, ki sodi med komunalno odpadno embalažo. Ostale ločene frakcije je potrebno zbrati in oddati ločeno bodisi na ekološke otoke, bodisi med kosovne odpadke, nevarne odpadke ali pripeljati na zbirni center Globoko, kjer jih bomo prevzeli brezplačno.

 

  SKUPINE ODPADKOV

 

Preostanek komunalnih odpadkov (Zeleni zabojnik)

-   Smeti, ki jih pometemo po tleh

-   Napolnjene vrečke sesalnikov (lahko tudi kompostiranje)

-   Nečista embalaža (v kolikor se je ne da očistiti)

-   Razbiti krožniki, skodelice…

-   Plenice, vložki, vatirane palčke

-   Iztrebki malih živali

-   Izrabljeni čevlji

-   Kosti

-   Ohlajeni pepel (lahko tudi kompostiranje)

-   Cigaretni ogorki

-   Žvečilni gumi

-   Papirnate serviete, robčki za enkratno uporabo, kuhinjske krpe

 

Komunalna odpadna embalaža (Rumena vreča- rumeni zabojnik / ekološki otok)

-    Plastična embalaža

-    Kovinska embalaža

-    Sestavljena embalaža

 

Biološki odpadki (Rjavi zabojnik /kompostnik)

-   Odpadki od priprave hrane

-   Ostanki neuporabljenih živil

-   Odpadki z vrtov

 

Vse vrste frakcij (Zbirni center)

-    Papirna embalaža(Odlaga se lahko tudi na ekološki otok)

-   Odpadni papir (Odlaga se lahko tudi na ekološki otok)

-   Ravno steklo, steklena embalaža

-   Naravni in obdelan les

-   Odpadna električna in elektronska oprema

-   Tekstil in obutev

-   Kovine

-   Nevarni odpadki

-   Itd.

 

Kosovni Odpadki (Odvoz kosovnih odpadkov / zbirni center)

-   Kosi pohištva

-   Sanitarni elementi

-   Električna in elektronska oprema

-   Vzmetnice

-  Štedilniki

 

Nevarni odpadki (Odvoz nevarnih odpadkov / zbirni center)

-   Topila, kisline, baze

-   Baterije in akumulatorji

-   Odpadki, ki vsebujejo težke kovine

-   Lepila in smole

-   Barvila

-   Sredstva za varstvo rastlin

-  Zdravila

-  Tiskalniki…

 

Prosimo, da se navodil o ločevanju odpadkov po skupinah dosledno držite. V nasprotnem primeru bomo kot izvajalec javne službe prisiljeni, da neustrezno ločenih odpadkov ne bomo prevzeli. Take primere smo dolžni prijaviti tudi občinskemu inšpektorju, ki bo ukrepal skladno s svojimi pristojnostmi.

 

 

                                                                                                        Vaša Komunala Trebnje d.o.o.

                                                                                                                        Direktor:

                                                                                                                    Stanko Tomšič

 




Priloge:
PDF
Obvestilo uporabnikom
3316_obvestilouporabnikom.pdf (261,05 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Trebnje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo občanov
Številka: 131
Izšla: 17.10.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.201 | Ostalo
Garažna razprodaja
20.10.2017 | Tečaji in delavnice
Jesenska ustvarjalna delavnica za otroke
22.10.2017 | Kultura
5OO. PRAZNOVANJE NAŠE DEDOŠČINE
23.10.2017 | Kultura
Ura pravljic
24.10.2017 | Kultura
Ura pravljic
25.10.2017 | Kultura
Ura pravljic
25.10.2017 | Kultura
Ura pravljic
25.10.2017 | Kultura
Otvoritev razstave NA+KLJUČ+JE ŠTIRIH ZGODB
25.10.2017 | Umetnost
Otvoritev prenovljene stalne razstave
26.10.2017 | Kultura
Ura pravljic
26.10.2017 | Kultura
Ura pravljic

Bodite prvi pri oddaji mnenja.