Logo MojaObčina.si

Trebnje

DANES
19°C
12°C
JUTRI
22°C
12°C

8. DRUŽINSKO KOLESARJENJE PO LISCU IN OKOLICI

Tudi letos smo v Društvu vinogradnikov »Lisec« Dobrnič izvedli kolesarjenje v okviru Evropskega tedna mobilnosti. Planirali smo za soboto 17.9.2022, vendar smo zaradi napovedanega dežja prestavili na naslednji dan.

Res, da ni bilo ta dan napovedan dež, a so bile nizke vremenske temperature z meglo, zato se je le peščica kolesarjev odločila za daljšo traso, ki pelje skozi Trebnje. Ostali kolesarji, predvsem starši z otroki so štartali kasneje in so tako kolesarili le po sami vinogradniški gori Lisec, kjer je cca 10 km poti.

Na cilj pred Liško zidanico na Liscu smo prispeli ob 13.30 uri, in sicer tako kolesarji, ki smo kolesarili po daljši trasi kot ostali, ki so kolesarili po Liscu. Na zaključku nas je gostilna Meglič postregla s kosilom.

Da je bil dan popolnoma izkoriščen, smo najbolj vztrajni potrgali še grozdje na Liški brajdi.

Bilo je prijetno druženje.

Hvala Občini Trebnje, ki nas je podpirala pri tej organizaciji.

 

Anica Maraž

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi