Logo MojaObčina.si

Trebnje

JUTRI
18°C
-1°C
SOB.
15°C
4°C
Deli
4892

17. vinogradniški pohod na Lisec

Na Liscu ponovno veliko število pohodnikov.

V Društvu vinogradnikov "Lisec" Dobrnič smo 11. januarja 2020 izpeljali že 17. pohod na vinogradniško goro Lisec. Na Občinah pred Jurjevo domačijo se je zbralo zjutraj cca 250 pohodnikov. Pod vodstvom Staneta Trunklja in Lojzeta Špec so pohodniki krenili proti Krušnemu vrhu. Od tu so šli mimo Babne gore do ranča Skauba, ki se nahaja tik pod Kozjekom. Nato so se povzpeli na vrh Kozjaka in šli mimo razvalin gradu. Sledila je pot v dolino skozi Dolenje Kamenje  in nato proti gori Lisec. Ko so prišli do odcepa za na vrh Lisca 565 m n.m., so se nekateri odcepili in se izognili vzpona na vrh, dočim najbolj vzdržjivi pa so šli prav do vrha, kji so si pri križu lahko pozvonili in se tudi vpisali v planinsko knjigo.Vsi pohodniki pa so se zbrali pred Liško zidanico, se okrepili in se vkrcali na avtobus, ki jih je zapeljal nazaj na Občine, kjer so parkirali svoje avtomobile.  

Da so bili pohodniki zadovoljni, so poskrbeli: Uroš Primc, vaščani Krušnega vrha, Domačija Gorc ter člani društva. Hvala vsem.

Se ponovno vidimo drugo leto!

 

Besedilo: Anica Maraž

Foto: Drago Stopar

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi