Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Padavine, predvsem plohe in nevihte, se bodo razširile na vso Slovenijo ter ponehale v večernem ali nočnem času. Nekatere nevihte bodo spremljali močnejši nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča. Osvežilo se bo.
20°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
15°C | 30°C
torek, 27.06.2017
18°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 33°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 26°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 12h
Danes bodo ob prehodu vremenske fronte nevihte z močnejšimi nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
20°C
29°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Vidim Trebnje - sodeluj in odkrij neraziskane ......


OBČINSKE

| |
28.01.2016      00:00
A A

Vidim Trebnje - sodeluj in odkrij neraziskane priložnostiDeli:

Arhitekturni nasvet

Vidim Trebnje - sodeluj in odkrij neraziskane priložnosti

Vabljeni k udeležbi na dogodku Kaj vidiš?, kjer boste sooblikovali vizijo mesta Trebnje

 

Med 11. in 19. februarjem bo v Trebnjem potekal dogodek Kaj vidiš?, kjer se bo zvrstilo več delavnic, diskusij in drugih aktivnostih po principih participatornega oblikovanja. Namen dogodka je vključiti javnost v razvoj vizije mesta, umestiti nov kulturni center ter zasnovati rekreacijske poti v mestu in bližnji okolici.

 

V sklopu dogodka se bodo med drugim izvedle delavnica z osnovnošolci, delavnica z aktivnimi lokalnimi organizacijami in delavnica s splošno javnostjo. Že zdaj pa potekajo različne aktivnosti preko spleta (arhnasvet.si/trebnje), Facebook strani (www.facebook.com/nptrebnje) in drugih spletnih orodij, s pomočjo katerih se analizira tako dogajanje v mestu kot kakovost obstoječega prostora. Na podlagi vseh izkustev, pridobljenih preko omenjenih aktivnosti in obstoječih razvojnih predlogov mesta, bo skupina Arhitekturni nasvet pripravila smernice za uravnotežen razvoj mesta in jih širši javnosti predstavila v petek, 19. februarja.

 

Dogodek Kaj vidiš? temelji na principih participatornega oblikovanja oz. so-oblikovanja. To je način dela, v katerem se v sam proces oblikovanja vključijo vsi deležniki, med njimi tudi bodoči uporabniki, ki s svojimi mnenji, komentarji in idejami prispevajo h končnemu rezultatu. Takšen način omogoča bolj realne rešitve, uporabnikom na razumljiv način približuje sam proces oblikovanja in tudi končno rešitev ter aktivno vključuje javnost v urejanje skupnega prostora. Z dogodkom želi ekipa Arhitekturni nasvet aktivirati lokalno skupnost k so-oblikovanju svojega kraja ter začrtati pot k trajnostni prihodnosti mesta Trebnje.

 

Arhitekturni nasvet je projekt Zavoda za uravnotežen prostorski razvoj Aksa, so. p. (Zavod ZUPR AKSA), v okviru katerega mladi strokovnjaki v oblikovanje prostora z različnimi metodami in pristopi vključujejo javnost in druge zainteresirane skupine. Organizirajo tudi različna arhitekturna in krajinskoarhitekturna svetovanja ter razvijajo nove in inovativne pristope na področju urejanja prostora.


Več o tem, kako lahko sodelujete pa na: arhnasvet.si/trebnje in www.facebook.com/nptrebnje.

Vabljeni!

Ekipa Zavoda ZUPR AKSA in
Občina Trebnje 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Trebnje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Trebnje
Občina Trebnje
Goliev trg 5, 8210 Trebnje
Tel:(07) 348 11 00
Glasilo občanov
Številka: 128
Izšla: 15.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
26.06.2017 | Tečaji in delavnice
English adventure camp
30.06.2017 | Ostalo
Baragovi dnevi
02.07.2017 | Družabni dogodki
Konjeniška prireditev
03.07. - 07.07.2017 | Šport
Športni teden za otroke
26.06.2017 | Tečaji in delavnice
English adventure camp
28.06.2017 | Ostalo
Brezplačno energetska svetovalna pisarna ENSVET
30.06.2017 | Ostalo
Baragovi dnevi
01.07.2017 | Kultura
Letni kino na Mirni: Lepotica in Zver
02.07.2017 | Družabni dogodki
Konjeniška prireditev

Bodite prvi pri oddaji mnenja.