Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 17.10.2018

delno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno in sprva povečini suho. V drugem delu noči se bo povečala možnost za občasne padavine v južni in zahodni Sloveniji. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 11, na Primorskem do okoli 14 °C.
11°C | 21°C
četrtek, 18.10.2018
12°C | 21°C
petek, 19.10.2018
11°C | 21°C
sobota, 20.10.2018
9°C | 20°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
21°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Mlada Mia Jarc v samem svetovnem vrhu ......


OBČINSKE

| |
08.10.2018      21:26
A A

Mlada Mia Jarc v samem svetovnem vrhu discipline K-1rDeli:

Slovenska kadetska in mladinska reprezentanca se je po navedbah Kickboxing zveze Slovenije iz svetovnega prvenstva v kickboxingu, ki je sredi septembra potekalo v italijanskem Jesolu, vrnila s kar zajetnim izplenom naslovov in odličij. Na svetovnem prvenstvu je sodelovalo kar 2319 tekmovalcev iz 65 držav, kar je največ doslej. 

To sicer ne bi bila novica za v lokalne medije, če med prejemniki odličij ne bi bila tudi naša mlada občanka Mia Jarc. Mia je namreč v najzahtevnejši disciplini K-1r zasedla več kot odlično 2. mesto, in s tem Sloveniji priborila prvi ženski finale v tej ring disciplini, sebi pa laskavi naslov svetovne podprvakinje.

Kot smo lahko prebrali v FB zapisu Mijinega trenerja dan po borbi (in čemur smo bili priča tudi vsi, ki smo prenos prvenstva spremljali v živo), pa bi Mia lahko postala tudi svetovna prvakinja, vendar so sodniki kljub močnem vodstvu in očitno nadmočjo Jarčeve nad Ukrajinko v vseh treh rundah, v zadnjih sekundah zadnje borbe Ukrajinki prav »nešportno« dosodili zmago.

Kljub upravičeni žalosti in jezi, sta Mia in njen trener Alen Štritof, dokazal pravi športni duh in z dvignjeno glavo sprejela naslov svetovne podprvakinje. Klub razočaranju se zavedata, da je tudi srebrno odličje mojstrski dosežek, ki ga nameravata v prihodnje še izboljšati.

Kot zanimivost naj dodamo, da je Slovenija na zadnjem svetovnem prvenstvu dokazal, da postaja velesila v kickboxingu, saj s kar šestimi naslovi svetovnih prvakov ter osmini srebrnimi in sedmimi bronastimi odličji glede na število prebivalcev v primerjavi s konkurenco v svetovnem merilu močno prednjači.

Mia, iskreno ti čestitamo ob izjemnem uspehu in držimo pesti tudi za prihodnje uspešne borbe.

 

Alojzij Kastelic, župan in
občinska uprava

 

Foto: KBZS

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Trebnje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Trebnje
Občina Trebnje
Goliev trg 5, 8210 Trebnje
Tel:(07) 348 11 00
Glasilo občanov
Številka: 140
Izšla: 12.07.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.