Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Danes bo oblačno, dež se bo od severa in zahoda dopoldne razširil nad vso Slovenijo. Predvsem na Primorskem bodo možne posamezne nevihte. Prehodno bo zapihal severovzhodnik, ob morju pa bo še pihal jugo. Popoldne bo dež od severovzhoda počasi slabel, okoli poldneva bo na Primorskem začela pihati zmerna burja. Hladilo se bo, popoldanske temperature bodo le od 10 do 13, ob morju okoli 18 °C.
16°C | 19°C
nedelja, 21.09.2018
14°C | 29°C
ponedeljek, 23.09.2018
10°C | 26°C
torek, 24.09.2018
12°C | 17°C
sreda, 25.09.2018
3°C | 15°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 8h
Danes dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
16°C
19°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Zaključek jubilejnega leta UTŽO Trebnje


KULTURA

| |
07.05.2018      14:12
A A

Zaključek jubilejnega leta UTŽO TrebnjeFoto: CIK Trebnje
Foto: CIK Trebnje
Deli:

Naše jubilejno študijsko leto, ki smo ga obeležili s prireditvijo ob 20-letnici v Kulturnem domu 10. aprila 2018 in razstavo krožkov UTŽO v dvorani STIK, smo zaključili s Popotno malho, ki nas je popeljala po poti od Martina Krpana do Petra Klepca. Popotne malhe so naša daljša srečanja, ki potekajo enkrat na mesec. Popeljejo pa nas vsakič v drug zanimiv predel naše države.

Na pot se nas je podalo 28. Najprej smo si ogledali Križno jamo, ki je edina naravno ohranjena turistična jama na Slovenskem in tretja najdaljša kraška jama. Nato smo se skozi Loško dolino popeljali do Grada Snežnik, ki je uspel ohraniti pristno grajsko pohištvo in drugo notranjo opremo iz 19. stoletja. Preko Babnega polja so se nato odpeljali v Čabar, ki ga domačini doživljajo kot »vrt Gorskega kotarja«. Zadnji del dneva smo preživeli v Osilnici, kjer smo se prepustili neokrnjeni naravi in drugim biserom Dežele Petra Klepca. Ter se seveda okrepčali z okusnim kosilom.

Preživeli smo nadvse prijeten in smeha poln dan. Sedaj gremo na zaslužene počitnice in čakamo, da se nam prične novo – že 21. študijsko leto na UTŽO Trebnje. Otvoritev bo letos 2. oktobra 2018 v Mokronogu.

Tanja Vrčkovnik, CIK Trebnje
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Trebnje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo občanov
Številka: 140
Izšla: 12.07.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.