Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
8°C | 24°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 23°C
petek, 20.10.2017
8°C | 22°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

S knjigama pozdravili pomlad


KULTURA, ZAVODI

| |
02.04.2014      18:38
A A

S knjigama pozdravili pomlad


Mirnčana Mojca Nose in Rudi Žibert sta s knjigama pozdravila pomlad


Deli:

V Knjižnici Pavla Golie Trebnje smo ob izteku lanskega leta z veseljem pozdravili novo slikanico bibliotekarke Mojce Nose »KAKŠNE BRAVE JE POMLAD«. Slikanica je izvirna in poučna, namenjena otrokom, ki ob branju spoznajo osnovne barve in tudi tiste, ki nastanejo z mešanjem le - teh. Barvice se namreč odločijo pregnati predolgo zimo, zato s svojimi barvami obarvajo nebo, sonce, travnike, ceste, hiše, avtomobile, cvetove, polja in tako prebudijo barvito pomlad. Slikanica je nastala v sodelovanju s priznano ilustratorko, domačinko Marto Bartolj, in oblikovalko Meto Gabrijel. Recenzijo je napisala pravljičarka Ljoba Jenče, dobro besedo za boljšo popotnico pa je prispeval rojak in letošnji Schwentnerjev nagrajenec, bralni »značkar« in knjigoljub, Jože Zupan. Navdušenje nad slikanico je izrazila tudi poznavalka otroške in mladinske književnosti in velika promotorka branja, mag. Tilka Jamnik, ki je o pravljici Kakšne barve je pomlad? med drugim zapisala: »Pravzaprav je vsa slikanica leposlovno - poučna, tako o barvah kot o pomladi v našem okolju. Vse je naravnano veselo in prisrčno, kot smo ponavadi tudi mi ob prihajajoči pomladi. Slikanica vabi otroke, naj prisluhnejo pravljici in risbice pobarvajo. Vabi tudi njihove starše in druge vzgojitelje, da jim pri tem pomagajo z branjem ter s spoznavanjem barv in pomladi.« Slikanico so ob sproščenem pogovoru v Krajevni knjižnici Mirna predstavile 4 soustvarjalke: avtorica Mojca Nose, ilustratorka Marta Bartolj, oblikovalka Meta Gabrijel in Tanja Cuder Udovič, direktorica Knjižnice Pavla Golie Trebnje, ki je ob pomoči Občine Trebnje omogočila izid in natis knjige. V kulturnem programu so sodelovali otroci 2. a razreda OŠ Mirna, pod mentorstvom učiteljic Vilme Gracar in Dragice Hazdovac.

Že prejšnji torek pa smo tudi v Krajevni knjižnici Mirna predstavili delo domačina Rudija Žiberta Vodni mlini v Mirnski dolini ter z zanimivimi gosti s področja varovanja tehniške dediščine, mlinarstva, raziskovanja zgodovine in muzejev na prostem razpravljali o pomenu ohranjanja vodnih mlinov kot kulturnih spomenikov za naše zanamce. V pogovoru so sodelovali mag. Tadej Brate, Ivica Križ, mag. Dušan Štepec, Mirko Zakrajšek, dr. Iztok Kovačič in Martina Mavsar, okroglo mizo je vodil in moderiral Marko Kapus. Mlini gospoda Žiberta spremljajo že od mladosti, zato se je po upokojitvi lotil zahtevnega zbiranja gradiva in popisa vodnih mlinov celotne mirnske doline. Zbrano gradivo sta uredili bibliotekarka trebanjske knjižnice Patricija Tratar in Mojca Ramovš. Predgovor je prispeval mag. Dušan Štepec in v njem poudaril, da se pomena in vrednosti dediščine premalo zavedamo. Zato je še toliko bolj pomembno in dragoceno, da nas avtorji, kot je Rudolf Žibert spomnijo na to, kar imamo. Hkrati nas opozarjajo, da nam tovrstna dediščina dokončno propade, še preden jo bomo dodobra spoznali.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Trebnje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo občanov
Številka: 131
Izšla: 17.10.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.10.2017
Danes ni dogodkov.
20.10.201 | Ostalo
Garažna razprodaja
20.10.2017 | Tečaji in delavnice
Jesenska ustvarjalna delavnica za otroke
22.10.2017 | Kultura
5OO. PRAZNOVANJE NAŠE DEDOŠČINE
23.10.2017 | Kultura
Ura pravljic
24.10.2017 | Kultura
Ura pravljic
25.10.2017 | Kultura
Ura pravljic
25.10.2017 | Kultura
Ura pravljic
25.10.2017 | Kultura
Otvoritev razstave NA+KLJUČ+JE ŠTIRIH ZGODB
25.10.2017 | Umetnost
Otvoritev prenovljene stalne razstave
26.10.2017 | Kultura
Ura pravljic
26.10.2017 | Kultura
Ura pravljic

Bodite prvi pri oddaji mnenja.