Logo MojaObčina.si

Trebnje

DANES
30°C
16°C
JUTRI
32°C
17°C
Deli
1210

RAZSTAVA K SAMORASTNIKOM ...

 

V petek, 16. februarja 2018, je v dvorani STIK trebanjska območna izpostava pripravila kulturni večer z odprtjem razstave črno-belih ilustracij, ki so jih ustvarili udeleženci na delavnici K samorastnikom po navdih za inovativne likovne tehnike pod mentorstvom ilustratorja Petra Škerla lani junija v okviru 50. mednarodnega tabora likovnih samorastnikov. V drugem delu večera je sledila pripoved Prešernove lirsko-epske pesnitve Krst pri Savici, v izvedbi gledališkega igralca Anatola Šterna.

Z nastalimi likovnimi deli so se na razstavi predstavili: Zdravko ČERV, Nataša FRANKO, Tomaž KOCUVAN, Nina MRĐENOVIĆ, Marija PRAH in Tanja SMERKE MIŠMAŠ.

Dogodek so z glasbo prepletli člani Trebanjskega okteta z umetniškim vodjem Matevžem Silo, z umetniško besedo je prvi del povezala in hkrati uvedla v epsko pripoved drugega dela večera, Kristina Gregorčič.

Projekt je potekal v tesnem sodelovanju z Galerijo likovnih samorastnikov Trebnje in CIK-om, ter po finančni plati z Občino Trebnje. 

Razstava bo v mesecu aprilu 2018 gostovala v Knjižnici Mirana Jarca v Novem mestu.
                                                                                                     JSKD OI Trebnje

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi