Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.09.2018

pretežno jasno
Danes bo zmerno do pretežno oblačno, več sonca bo popoldne v vzhodnih krajih. V hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno lahko rahlo deževalo ali rosilo. Popoldne in zvečer se bo krepil jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 °C.
12°C | 23°C
ponedeljek, 22.09.2018
16°C | 19°C
torek, 24.09.2018
12°C | 18°C
sreda, 25.09.2018
2°C | 15°C
četrtek, 26.09.2018
1°C | 16°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
23°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Kulturna prireditev ob dnevu samostojnosti in ......


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
22.12.2017      8:16
A A

Kulturna prireditev ob dnevu samostojnosti in enotnosti v DobrničuDramska igra mladih talentov
Dramska igra mladih talentov
Deli:

Kulturno turistično društvo Dobrnič je v sredo, 20. 12. 2017, v sodelovanju s Podružnično šolo Dobrnič izvedlo kulturno prireditev v počastitev dneva samostojnosti in enotnosti Slovenije. V prvem delu bogatega, praznično obarvanega kulturnega programa so nastopili učenci Podružnične šole Dobrnič, ki so se jim ob koncu programa pridružili še gostje, člani ansambla Veseli Dolenjci.

V prvem delu prireditve so učenci predstavili vsebino in simboliko decembrskih praznikov in običajev, ki so z njimi povezani. Sprehodili smo se od Miklavža do božiča, praznika sv. Štefana, ki je hkrati tudi dan samostojnosti in enotnosti, do tepežkanja in novega leta. Učenci so te praznike in z njimi povezane običaje posamično predstavili, obogatili pa so jih še z deklamacijami, petjem, plesom in dramsko igro. V nadaljevanju se je program osredotočil na slovesno proslavitev dneva samostojnosti in enotnosti. V tem delu je bilo več domoljubnih vsebin prepletenih z domoljubnimi pesmimi, ki so jih skupaj izvedli mladi pevski talenti Otroškega pevskega zbora Podružnične šole Dobrnič in člani zasedbe Veseli Dolenjci. 

Po kulturnem programu so za prijeten in sproščen uvod v praznično razpoloženje poskrbeli Veseli Dolenjci, ki so v povsem napolnjeni dvorani kulturnega doma v Dobrniču ustvarili domače, toplo in zabavno vzdušje, k petju in sodelovanju pa privabili tudi številne obiskovalce prireditve. Ob koncu smo si obiskovalci zaželeli še prijetne prihajajoče praznike in vsega dobrega v prihajajočem letu in s toplimi občutki odšli na svoje domove.
Priloge:
PDF
plakat_dansamostojnostiinenotnosti2017_1.pdf
103126_plakat_dansamostojnostiinenotnosti2017_1.pdf (205,74 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO TURISTIČNO DRUŠTVO DOBRNIČ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo občanov
Številka: 140
Izšla: 12.07.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.