Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.11.2017

pretežno oblačno
V notranjosti Slovenije bo oblačno. Občasno bo rosilo ali rahlo deževalo, nad okoli 700 m nad morjem pa rahlo snežilo. Ponoči se bodo rahle padavine umikale proti jugu, od severozahoda se bo pričelo jasniti. Na Primorskem bo delno jasno, pihala bo šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 5, v alpskih dolinah do -3, ob morju okoli 8 °C..
4°C | 9°C
nedelja, 19.11.2017
0°C | 8°C
ponedeljek, 20.11.2017
-2°C | 10°C
torek, 21.11.2017
3°C | 9°C
Opozorila
Petek, 17.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
9°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

KONČANA PREPLASTITEV JAVNE POTI SKOZI ......


GOSPODARSTVO, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
24.07.2014      14:33
A A

KONČANA PREPLASTITEV JAVNE POTI SKOZI GRADIŠČEDeli:

 

 

 

SPOROČILO ZA JAVNOST

 

KONČANA PREPLASTITEV JAVNE POTI SKOZI GRADIŠČE

 

Občina Trebnje, Krajevna skupnost Dolenja Nemška vas in prebivalci Gradišča smo stopili skupaj in speljali kar dva projekta. Seveda je največji del investicije pomenila cesta v dolžini dveh kilometrov, za kar sta občina in krajevna skupnost odšteli cca 90.000 EUR. Sami Gradiščani pa so zbrali neverjetnih 18.000 EUR.

 

Poleg tega pa so vaščani v okviru dela na cesti in na podobi kraja opravili preko 2.000 ur prostovoljnega dela. Stalno ali občasno je sodelovalo 60 prebivalcev. Še posebna zahvala gre g. Igorju Udovču in ga. Jelki Šalehar, ki sta bila nosilca v gradbenem odboru.

 

V okviru srečanj Gradišč so gradiščani namestili približno 50 raznih tabel in oznak. Na začetku vasi so postavili hramček, ki izvira iz leta 1880. Zanimivo je tudi drevo investicij in napredka, kjer so zapisane letnice posameznih pridobitev v kraju. Srečanja gradiščanov se je udeležilo približno 1.200 obiskovalcev, ki so vsi v en glas potrdili, da kaj tako lepega še niso doživeli

 

Vabimo vse, da si ogledate gradišče in da sami presodite kaj pomeni sloga med ljudi in pripravljenost storiti nekaj dobrega za skupnost. Kot župan bi rekel: »kapo dol«.

 

 

 

Alojzij Kastelic

župan

 

 

 

 

Galerijo slik si lahko ogledate na: www.trebnje.si/
Povezave:www.trebnje.si/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Trebnje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Trebnje
Občina Trebnje
Goliev trg 5, 8210 Trebnje
Tel:(07) 348 11 00
Glasilo občanov
Številka: 132
Izšla: 14.11.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.