Logo MojaObčina.si
DANES
32°C
21°C
JUTRI
33°C
17°C
Oceni objavo

FUNDACIJA ZA ŠPORT PODPRLA IZGRADNJO VISOKE PLEZALNE STENE V ŠENTLOVRENCU

Občina Trebnje je pred nedavnim prejela odločitev Fundacije za šport o sofinanciranju izgradnje visoke plezalne stene v Šentlovrencu. Za izvedbo investicije, katere skupna ocenjena vrednost skladno z investicijsko dokumentacijo znaša 183.329,71 EUR z DDV, smo prejeli odločbo o sofinanciranju fundacije v višini 43.748,00 EUR.

Osnovni namen investicije v izgradnjo visoke plezalne stene je omogočiti ustrezne pogoje za plezalne treninge ŠD Šentlovrenc za predšolske otroke, otroke, mladostnike in odrasle ter organizacijo plezalnih tekem, vendar pa bo imela investicija tudi pomemben vpliv na kakovost življenja v lokalni skupnosti, saj bo prispevala k izboljšanju psihičnega in fizičnega zdravja prebivalcev, prav tako pa bodo izboljšani pogoji in ponudba aktivnosti za športno udejstvovanje krajanov vseh generacij ter promocija zdravega življenjskega sloga in aktivnega preživljanja prostega časa.

Postavitev 12 m visoke in 10 m široke plezalne stene je predvidena v letošnjem letu.

Občinska uprava Občine Trebnje

 

Oglejte si tudi