Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, zjutraj se bo dež od vzhoda razširil nad osrednji del države, vmes bo tudi kakšna nevihta. Na zahodu bo ostalo večinoma suho. Zjutraj bo zapihal veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, ob morju okoli 19 °C.
16°C | 26°C
torek, 24.07.2018
15°C | 28°C
sreda, 25.07.2018
16°C | 29°C
četrtek, 26.07.2018
17°C | 29°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

6. PRAZNIK KORENJA


KULTURA

| |
07.09.2017      00:01
A A

6. PRAZNIK KORENJA


V Velikem Gabru so tudi letos pripravili praznovanje ob že 6. Prazniku korenja.


Deli:
V sredo, 6. 9. 2017, so v knjižnici pripravili ustvarjalne delavnice za najmlajše, zvečer pa je v tukajšnji osnovni šoli potekalo srečanje vseh pevskih zborov, ki delujejo na področju KS Veliki Gaber.

Tako so svojo pevsko kulturo predstavili: Cici pevski zbor iz vrtca Sončnica, zbor OŠ Veliki Gaber, ženski pevski zbor KUD Dr. Petra Držaja in Cerkveni ženski pevski zbor. Vmesne vložke so pod mentorstvom Justine Zupančič prispevali učenci filmskega krožka OŠ Veliki Gaber, ki so predstavili dva kratka in zelo poučna filmčka. Za deklamiranje pesmi Hvalnica korenju, ki jo je napisala učiteljica Urška Mitrovič, pa sta poskrbeli učenki Ema in Vanja. Premierno se je predstavila skupina Pulse, ki je ogrela obiskovalce, za prijetno povezavo programa pa je poskrbela Zala Curk. V lepo prenovljeni in praznično obarvani telovadnici so se tako predstavili vsi domači pevci in uvod v praznik je bil sklenjen s pesmijo.

»Praznik korenja in jesenskih dobrot je poseben in edinstven praznik. Ne le za nas, marveč za celo Evropo, saj takega praznika nikjer nimajo. Je nekaj, kar ni le simbolika matere zemlje, marveč tudi vez med ljudmi, za katero želim, da bo vedno močnejša, trdnejša,« je povedal predsednik krajevne skupnosti Veliki Gaber, Borut Sever. Prvi dan praznika se je začel in končal s pesmijo. V petek pa bo dan za smeh, zato ne zamudite večera humorja s Stand up komičarko Lucijo Čirovič.

Vljudno vabljeni!

 

Tekst in foto: Mojca SmoličHvalnica korenčku

(Urška Mitrović)

 

Narava je čudežna,

prav res, zelo!

Daje nam hrano,

crklja nas sladko.

 

Vse, kar nam nudi

koristi lahko,

nas zdrave ohranja,

bolezni ne bo.

 

[: Koren pa je tisti,

ki vseh je oblik,

z njim vidiš kot sokol,

poskusi ta trik!

 

Surov ali kuhan,

mehak ali trd,

z njim pobahati

se mora vsak vrt. :]

 

Lahko je oranžen,

rumen ali bel,

'z zemlje pokuka,

se zdi kot plevel.

 

Olje priliješ,

v solato ga daš,

sladkobi njegovi

se v hipu predaš.

 

V Velikem Gabru

je cenjen zelo.

Evropo osvojil bo

kakor zlato.

 

Ob prazniku druženje,

kraj razigran,

korenju je zdravemu

vedno predan.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Trebnje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!