Logo MojaObčina.si
DANES
18°C
13°C
JUTRI
22°C
6°C
Oceni objavo

Velikonočna ustvarjalnica v Občinski knjižnici Tabor

Čar bližajočih se velikonočnih praznikov smo v Občinski knjižnici Tabor lahko doživeli že v torek, 4. aprila 2023. Gostili smo Ireno Verbič iz Medobčinske splošne knjižnice Žalec, ki je pričarala nekaj predprazničnega vzdušja s predstavitvijo različnih tehnik barvanja umetnih velikonočnih jajčk. Predstavila nam je tri tehnike. Otroci so najprej navdušeno opazovali, kako nastajajo raznolike in izvirne jajčke, nato pa so se še sami preizkusili v ustvarjanju. Rezultat so bile čudovite in unikatne pisanice, kot še pravimo velikonočnim jajcem. Njihovo navdušenje in veselje, da so imeli priložnost ustvarjati pirhe, je bilo neizmerno. Neizmerno pa smo hvaležni Ireni, ki nam je prenesla svoje znanje krašenja velikonočnih jajčk, pirhov, pisanic oziroma remenic, ki za praznike nikakor ne smejo manjkati v nobenem domu.


Nataša Koren

Oglejte si tudi