Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.11.2017

oblačno
Danes bo večinoma oblačno. Dopoldne bo v zahodnih krajih pričelo deževati. Popoldne se bo dež na zahodu krepil in širil proti osrednjim krajem. Ob morju bo popoldne zapihal okrepljen jugo, drugod se bo nekoliko okrepil južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 7, drugod od 10 do 16 °C.
4°C | 13°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 5°C
ponedeljek, 27.11.2017
-5°C | 6°C
torek, 28.11.2017
-5°C | 7°C
sreda, 29.11.2017
1°C | 5°C
Opozorila
Sobota, 25.11.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Siršetova svetovna podprvakinja


ŠPORT

| |
23.07.2013      9:18
A A

Siršetova svetovna podprvakinja


V Bolgariji se je zaključilo 18. člansko svetovno prvenstvo v Taekwondo-ju verzije ITF. Na odru za najboljše taekwondoiste sveta smo dvakrat videli slovenskega predstavnika - Saša Sirše je v osvojila srebrno medaljo, Matej Rezar pa bronasto.


Najboljše v kategoriji
Najboljše v kategoriji
Deli:

Med 15. in 21. julijem 2013 je v Sofiji, Bolgariji, potekalo 18. člansko svetovno prvenstvo v Taekwondo-ju verzije ITF. Prvenstva so se udeležili predstavniki in tekmovalci iz 70 držav. Slovensko izbrano vrsto je zastopalo deset tekmovalcev in dva trenerja, ki so znova pokazali, da se lahko kosajo z najboljšimi na svetu, saj so v skupnem seštevku osvojenih odličij osvojili trinajsto mesto. Kot se za borilno veščino, ki izvira iz Severne Koreje spodobi, je bila ponovno najuspešnejša reprezentanca DLR Koreje, ki je po številu osvojenih zlatih medalj povsem zasenčila ostale države.

Za to, da smo imeli Slovenci svojo predstavnico v finalnih borbah, ki jih je prenašala tudi bolgarska nacionalna televizija, je poskrbela Saša Sirše v kategoriji nad 75 kg. Siršetova je bila prosta v prvem krogu, nato pa brez težav opravila s predstavnicama Bolgarije in Grčije, v finalu pa je morala priznati premoč Korejki in tako osvojila naziv svetovne podprvakinjeTudi druga slovenska medalja je bila dosežena v moški kategoriji nad 85 kg, priboril pa si jo je Velenjčan Matej Rezar.


Izjemen rezultat je tudi tokrat prikazala ženska članska ekipa (Lipnik, Podgrajšek, Sirše, Sobota, Verboten) v testu moči, ki je v tej disiciplini osvojila sicer nehvaležno 4. mesto. Naše tekmovalke so bile namreč v borbi za tretje mesto izenačene z Bolgarkami in šele po tretjem podaljšku in povečanju števila desk, ki jih je bilo potrebno prelomiti, je uspelo bolgarski tekmovalki nalomiti desko in si tako zagotoviti prednost in s tem tudi bronasto medaljo. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Tabor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.