Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
9°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
petek, 27.10.2017
8°C | 18°C
sobota, 28.10.2017
6°C | 14°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 9h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
9°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

SPOZNAJ IN OKUSI V TERMAH PTUJ


KULTURA, TURIZEM

| |
20.06.2014      10:25
A A

SPOZNAJ IN OKUSI V TERMAH PTUJ


Letošnje poletje se bo v Termah Ptuj odvijal nov, čisto svež dogodek "Spoznaj in okusi v Termah Ptuj", kjer se bodo pod novim, pokritim amfiteatrom odvijale predstavitve občin in društev s področja Ptuja, Jeruzalem-Ormoža, Slovenskih goric ter Haloz. V okviru poletnega projekta se bodo tako tujim in domačin gostom predstavljale naše regionalne posebnosti.


Skupna blagovna znamka predstavitev v Termah Ptuj
Skupna blagovna znamka predstavitev v Termah Ptuj
Deli:

Terme Ptuj, Radio-Tednik Ptuj in Javne službe Ptuj so ustvarile povezavo v omenjeni turistični destinaciji in želijo z okoliškimi občinami zaokrožiti in popestriti turizem v regiji s svežimi dogodki v sklopu petih sobot. Turisti in domačini bodo tako na zanimiv način spoznali našo tradicijo in okusili kulinarične ter enološke dobrote ter se prepričali, da naša destinacija ponuja veliko dobrega – za dušo in telo! Pripravljenih je 5 dogodkov, in sicer:

  • 28.6.: Spoznaj in okusi Ptuj
  • 12.7.: Spoznaj in okusi Jeruzalem- Ormož
  • 19.7.: Spoznaj in okusi Slovenske Gorice
  • 26.7.: Spoznaj in okusi Haloze ter
  • 9.8.: Spoznaj in okusi Ptuj (ponovno.
  • Rezervni termin (v primeru slabega vremena) je 16.8.
  

Prvi dogodek je namenjen predstavitvi Ptuja in okoliških občin in bo potekal v soboto, 28. junija

  • v dopoldanskem času (med 9.00 in 11.00 uro) na Mestni tržnici Ptuj, kamor vas vabimo na poizkus dobrot ponudnikov geografske znamke. Izdelke bo možno tudi kupiti.
  • v popoldanskem času (med 14.00 in 18.00 uro) vabljeni v Terme Ptuj, kjer bo potekal osrednji dogodek. Pred Termami Ptuj boste spoznali in okusili dobrote, ki jih bodo ponudile stojnice z lokalnimi, naravnimi in ekološkimi izdelki, v notranjem Termalnem Parku (amfiteater) pa bodo potekale predstavitve raznih društev iz Ptuja in okoliških občin. Za najmlajše bo poskrbljeno z otroško animacijo z bratoma Malek (Rekreacijsko-ustvarjalno društvo Eleja).

* Ponudniki (predstavitve na stojnicah pred Termami): PGD – Gobarski praznik, PGD Mezgovci ob Pesnici – Od paše do sira, Društvo žena Hajdina, Društvo žena Draženci z zeliščaricami, Društvo žena Gerečja vas, Društvo žena Hajdoše, Hajdinski kletarji, Hajdoški pletarji, Stojnica gostincev in TD Mitra Hajdina, Kmetija Črešnik, Kmečka pekarna Marija Metličar, Vinogradništvo Cvitanič, Viktor Špreic, Arhitekt Dekor, Twildekor, Skrinjica unikatov, Dotik narave, Sisi

* Dogajanje v notranjosti Term: TD Polenšak (predstavitev 2 pesmi), TED Lukarji (predstavitev 2 pesmi), Animacija gostov s pletenjem in igrami z vodo, Uprizoritev odlomka iz monokomedije, Lutkovna predstava za otroke, Hajdoške frajtonarice, Učiteljsko-vzgojiteljski zbor OŠ Hajdina s popularnimi pesmimi.

Vljudno vabljeni.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sveti Andraž v Slovenskih goricah!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.