Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

delno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Dopoldne se bo po nekaterih nižinah še zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
7°C | 23°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 23°C
četrtek, 19.10.2017
4°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
5°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
23°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Ravnanje z izrabljenimi motornimi vozili po ......


OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
11.10.2012      13:30
A A

Ravnanje z izrabljenimi motornimi vozili po novemRavnanje z izrabljenimi motornimi vozili po novem, Foto: arhiv Saubermacher Slovenija.
Ravnanje z izrabljenimi motornimi vozili po novem, Foto: arhiv Saubermacher Slovenija.
Deli:

V letošnjem letu je z mesecem aprilom pričela veljati nova uredba o ravnanju z izrabljenimi motornimi vozili (Uredba o izrabljenih vozilih, Ur.l.RS, 32/2011 s spremembami), ki naj bi na to področje vnesla več reda. Ta skrb za izrabljena motorna vozila se prenaša iz javne službe na uvoznike in proizvajalce same.

 

Pomembna novost, ki jo opredeljuje nova uredba, je uvedba strogih kazni za tiste, ki se vozila znebijo na nedovoljen način ali se z razgradnjo ukvarjajo nelegalno. Kazni za kršitelje znašajo od 1.000 evrov za fizične osebe pa do 30.000 evrov za pravne osebe oziroma zbiralce, ki vozila ne predajo obratu za razstavljanje. Z novo uredbo se do leta 2015 predpisuje najmanj 85-odstotna predelava vozil, po letu 2015 pa celo 95-odstotna.

 

V centru za razgradnjo se tako vsako vozilo na strokoven in okolju neškodljiv način najprej osuši vseh tekočin, sledi razgradnja in sortiranje delov, ki se reciklirajo vse do gole karoserije, katera se preda v drobilnik za dokončno uničenje.

 

Saubermacher Slovenija, d. o. o., pa tako kot doslej še naprej skrbi za zbiranje izrabljenih motornih vozil na štajersko-prekmurskem področju, ki ga po novem predstavlja osem zbirnih mest, kjer je neuporabno ali nevozno vozilo mogoče predati.

Zbirna mesta po novem

AMZS, d. d.

Zagrebška 25, 2000 MARIBOR

AVTOKOMPLET, Pintarič Igor, s. p.

Puhova ul. 50, 2000 MARIBOR

SAUBERMACHER SLOVENIJA, d. o. o.

Sp. Porčič 4 a, 2230 LENART

AVTO LUNEŽNIK, Lunežnik Slavko, s. p.

Ritoznoj 4, 2310 SLOVENSKA BISTRICA

AVTOCENTER ORMOŽ, d. o. o.

Hardek 44 c, 2270 ORMOŽ

AVTOSERVIS Franc Lasbaher, s. p.

Mariborska cesta 21, 2234 BENEDIKT

AVTOCENTER HORVAT, s. p.

Ulica Matije Gubca 13, 9000 MURSKA SOBOTA

AMZS, d. d.

Noršinska 2, 9000 MURSKA SOBOTA

 

Odsluženo vozilo se brezplačno preda na enem od zbirnih mest, kjer lastnik dobi potrdilo o razgradnji, s katerim na upravni enoti vozilo odjavi iz prometa. V kolikor je vozilo zapuščeno ali nevozno in ga ni možno dostaviti do najbližjega zbirnega mesta, za odstranitev poskrbi najbližji zbiralec ali podjetje Saubermacher.

 

Saubermacher Slovenija, d. o. o.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sveti Andraž v Slovenskih goricah!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.