Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
16°C | 29°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
20°C | 32°C
četrtek, 29.06.2017
19°C | 27°C
petek, 30.06.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
16°C
29°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Kulturna dediščina v Svetem Andražu v ......


KULTURA, OBČINSKE, EVROPSKI PROJEKTI

| |
04.10.2012      12:52
A A

Kulturna dediščina v Svetem Andražu v Slovenskih goricah


V sistemu mreže podeželskih muzejev smo tudi v občini Sveti Andraž v Slovenskih goricah pripravili mrežo podeželskih muzejev, ki se nahajajo v občini. Vanjo je vključenih 18 kapel in 9 ostalih znamenitosti.


Deli:

O občini Sveti Andraž

Sedanja občina je bila ustanovljena leta 1998. Obsega 17,6 km2, predvsem gričevnatega sveta na vzhodni strani Pesniške doline in glavne ceste Ptuj–Lenart. Poleg občinskega središča Vitomarci s cerkvijo Sv. Andreja (Sv. Andraža) so v njej še naselja Drbetinci, Gibina, Hvaletinci, Novinci, Rjavci in Slavšina s približno 1250 prebivalci.

 

Začetki občinske samouprave segajo v leto 1849, ko je bila ustanovljena občina Sv. Andraž. Od sredine leta 1945 je bilo naše območje razdeljeno med občini Juršinci in Trnovska vas, kasneje del velike ptujske občine, ponovno dodeljeno v občino Destrnik - Trnovska vas, leta 1998 pa je bila ponovno ustanovljena nekdanja občina Sveti Andraž.

 

Naši kraji so bili stalno poseljeni že v predrimskem času. Prvi pisni viri, ki nam pričajo o obstoju nekaterih sedanjih naselij, so s konca 13. in začetka 14. stoletja. Vse do danes se je ohranil kmetijski značaj območja, ki slovi po sadjarstvu, zlasti po pridelavi in prodaji odličnih jabolk, vidno mesto zavzema tudi vinogradništvo, živinoreja, poljedelstvo, pridelava vrtnin in sadik.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sveti Andraž v Slovenskih goricah!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.