Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno z nekaj zmerne oblačnosti. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
7°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 10°C
torek, 24.10.2017
7°C | 15°C
sreda, 25.10.2017
8°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

V mariborski Pekarni je na ogled fotografska ......


UMETNOST

| |
23.07.2015      12:21
A A

V mariborski Pekarni je na ogled fotografska razstava Jureta Kralja


V razstavišču hostla Pekarna bodo do 30. 9. 2015 na ogled fotografije Jureta Kralja, najmlajšega fotografa Foto kamre.


Deli:

Jure Kralj kot najmlajši fotograf Foto kamre svoj pripovedni stil še razvija. Je zelo zavzet, veliko potuje in fotografira ter eksperimentira predvsem z Nikonovo opremo. Osebno obožuje barvitost in raznolikost, veliko časa pa posveča tudi raziskavam in učenju na internetu.


Razstavljena serija v središče postavlja mesto Maribor. Prvič je bila razstavljena v sklopu iniciative Živa Koroška, julija letos. Fotografije so stilsko večinoma ultramoderni panoramski posnetki ali retro vedutne upodobitve mesta kot celote.   Včasih izpostavi tudi kak mestni arhitekturni motiv - privlačijo ga predvsem študije mostov - , ki ima vedno likovno podstat. Fotografije so kontrastne, s posebnim koloritom, ki ga avtor še razvija, je pa že sedaj prepoznaven skozi pričujočo serijo. Več Juretovih fotografij si lahko ogledate na spletni strani www.fotokamra.si, kjer ga najdete med tematskim sklopom Maribor.


Všečkajte Facebook stran Foto Kamre.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Starše!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!