Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo predvsem v zahodnih krajih zmerno do pretežno oblačno, več jasnine pa bo proti vzhodu, kjer bo zjutraj lahko po nekaterih nižinah nekaj megle. Jugozahodnik bo prehodno ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do okoli 6, v zatišnih legah severne Slovenije okoli -2, ob morju 10°C.
0°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
5°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
3°C | 6°C
ponedeljek, 27.11.2017
-2°C | 7°C
torek, 28.11.2017
-4°C | 8°C
Opozorila
Četrtek, 23.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
15°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

»POLJE, KDO BO TEBE LJUBIL«


KULTURA, SOSED SOSEDU

| |
14.06.2012      7:43
A A

»POLJE, KDO BO TEBE LJUBIL«Deli:

 

Med številnimi prireditvami ob letošnjem občinskem prazniku se je v petek, 1. junija, v večnamenski dvorani v

Staršah, odvijala že trinajsta glasbena prireditev »Polje, kdo bo tebe ljubil«. Z glasbo in pesmijo smo se z izjemnimi gosti sprehodili ob Dravi, kjer je še zadnjič vozil znameniti brod, vse niti oddaje pa je vezala skupna želja po novem mostu. Verjamemo, da so se ob ubranih vižah in pesmih za nekaj ur »upokojile« vsakodnevne težave, verjamemo pa tudi, da je poskočilo marsikatero srce. Veliko sceno je tudi tokrat izdelal mojster Jože Napotnik, sicer pa so za najlepšo podobo poskrbeli ljubitelji glasbe od blizu in daleč. Še vedno drži, da je najlepša le polna dvorana! Oddaja »Polje, kdo bo tebe ljubil« je v trinajstih letih pognala globoke korenine. Trinajst je pravljično število, naša glasbena zgodba pa ima še veliko nepopisanih strani. Želimo, da je prireditev, ki predstavlja krajevne, zgodovinske in naravne zanimivosti, aktualna tudi v prihodnje. Želimo, da povezuje in razveseljuje ljudi, bogati zakladnico slovenske glasbe in omogoča prepoznavnost naših krajev in ljudi po vsej državi.

Iskreno pa želimo, da se načrti o izgradnji mostu kmalu uresničijo. Kajti, z novim mostom bi se, kot je bilo povedano ob koncu oddaje, morda rodila nova ideja za novo oddajo »Polje, kdo bo tebe ljubil«! Idej in volje nam ne manjka, ne manjka pa tudi ponudb iz raznih občin in krajev, kjer si takšno prireditev želijo.

Hvala vsem, ki ste sodelovali, pomagali in bili v naši družbi! Hvala za obisk in aplavz! Nasvidenje prihodnje leto!

 

Jože Ekart – predsednik KGD Ptičica
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Starše!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!