Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.02.2018

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Padavine se bodo od juga znova razširile nad večji del Slovenije. V večjem delu države bo snežilo, ob morju in na Goriškem bo večinoma rahlo deževalo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna do močna burja. Veter bo gradil snežne zamete. Najvišje dnevne temperature bodo okoli 0, na Goriškem in ob morju okoli 6 °C.
-1°C | 0°C
sobota, 24.02.2018
-2°C | 0°C
nedelja, 25.02.2018
-7°C | -7°C
ponedeljek, 26.02.2018
-12°C | -6°C
torek, 27.02.2018
-11°C | -6°C
Opozorila
Petek, 23.2.2018 ob 13h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-1°C
0°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo Osnovna šola

1. šolski dan v POŠ Marjeta


OSNOVNA ŠOLA

| |
04.09.2012      17:21
A A

1. šolski dan v POŠ Marjeta


1. šolski dan je za učence težko pričakovani dan v letu. Povezan je s predhodnim kupovanjem potrebščin, ovijanjem zvezkov, ogledovanjem učbenikov, novih barvic, flomastrov ... Napetost v dneh pred 1. septembrom pa raste tudi pri učiteljih in učiteljicah. Razmišljajo, kako bi ta dan pripravili čim bolje, da bi učencem ostal v nepozabnem spominu. Menim, da nam je učiteljicam v Marjeti presenečenje letos dobro uspelo.


Učenci 2. razreda z razredničarko ...
Učenci 2. razreda z razredničarko ...
Deli:

Pri skupnem razmišljanju, kaj naj pripravimo, ki smo ga opravile v tednu pred poukom, se je eni od nas porodila ideja, da bi na ograjo pred šolo tokrat obesile barvne balone, ki bi kar povabili v šolo. (Lansko leto smo prerezali trak novega šolskega leta.) Za okna pa izdelajmo barvice, se je utrnila misel drugi sodelavki. Velja, smo se strinjale in že začele izrezovati iz barvnega papirja in lepiti na stekla. Šola je v trenutku zasijala čisto po šolsko!

Na šolska vrata pa izdelajmo torbice, je bila nova misel ene izmed nas. Tudi to idejo smo uresničile. Balone pa bi lahko pripravile kot dobrodošlico še za vsakega učenca, in sicer take, ki bodo napolnjeni s helijem, se je utrnila nova misel. Ideja je naletela na plodna tla, s seboj pa prinesla razmišljanje o plačilu in iskanje naslova osebe, pri kateri bo balone možno kupiti (dobrodošel internet). V ponedeljek ob 7.00 so bili baloni v Mariboru že napihnjeni, ob 8.00 pa privezani na stolčke v učilnicah. Ponosno so dvigali barvne glavice in naznanjali prihod novega šolskega leta.

 

Pred šolo pa so se začeli zbirati učenci in nekateri starši. Napetost je vidno naraščala. Točno ob pol devetih smo se učiteljice in učitelj OPB-ja odpravili pred vhodna vrata in vodja podružnice sem nagovorila vse prisotne. Po pozdravu in pred predstvitvijo sodelavcev sem učencem zastavila še uganko: Kdo je v počitnicah v učilnicah in zbornici opravljal svoje delo? Vsem sem zaželela le-še prijetno počutje v novem šolskem letu - za odnose se bomo seveda potrudili vsi skupaj (učenci, učitelji in starši) - in že smo prestopili prag "Marjetice". Veseli smo bili, da nam je dobrodošlico izrekel tudi ravnatelj.

Uganko pa so učenci zlahka rešili takoj ob vstopu v šolo, ko so opazili, da so prostori na novo prepleskani, pobarvani pa so tudi radiatorji. 

Z nami pa tokrat ni bilo učencev 1. razreda, saj so prvi šolski dan igrivo doživeli skupaj z učenci 1. razreda OŠ Starše. Obiskal jih je klovn, vendar pa je to že druga zgodba ...


Foto: Sašo Hovnik

                                                                    Daša Jakol, vodja podružnice
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Starše!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!