Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 25 stopinj C.
3°C | 21°C
petek, 20.10.2017
6°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
7°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Od novoletnih k filmskim legendam


SOSED SOSEDU

| |
05.06.2012      10:18
A A

Od novoletnih k filmskim legendam


Po razprodani turneji po Portugalski orkester iz Dupleka pripravlja nov projekt filmske glasbe


Deli:

Še kako živ je spomin članov orkestra iz turneje po Portugalski, ko je 50 glasbenikov in baletnih plesalcev okoli novega leta obiskalo to najzahodnejšo evropsko državo in koncertiralo v najlepših dvoranah, gledališčih kar jih premorejo. Na koncertih v Portu, Bragi, Leiri in Lizboni se je zbralo preko 6600 ljudi in pričaralo odlično atmosfero, kar je orkestru dalo zagon za delo tudi po prihodu v domovino.

Tokrat so se lotili preigravanja filmske glasbe, ki v strokovnem svetu velja za zahtevno, a hkrati zelo zanimivo in atraktivno za poslušalce, za orkester in dirigenta pa nov izziv.

»To sta dve galaksiji. To je popolnoma drug svet. Času primerno smo igrali Straussa in Mozarta okoli božiča in novega leta, pred poletjem pa si ljudje želijo zabave, sprostitve in takšen koncert je za ta čas pred dopusti idealen. Nasploh je ta glasba atraktivna, dinamična, prijetna za uho in ljudje jo radi poslušajo,« je program opisal dirigent orkestra, vodi ga zadnjih 15 let, Damijan Kolarič.

Koncert nosi naslov Največje filmske legende in bo v uri in pol ponudil veliko več kot samo glasbeno izkušnjo. Glasbo bo namreč spremljala projekcija na večih platnih hkrati, laser šov, dogajanje pa bodo popestrile tudi mažoretke.

»Igrali bomo največje filmske uspešnice. V programu so Pirati s Karibov, Fantom iz opere, Aladin, tako risani kot filmski junaki in nekatere večne uspešnice, kot je naprimer Pink Panter in Muppet Show,« repertoar povzemapodpredsednik orkestra Damir Perkovič.

Dogajalo se bo na dveh lokacijah, dve nedelji zapored. Prvi koncert bo na avditoriju gradu Vurberk 3. Junija ob 20.00, drugi pa teden dni kasneje v dvorani v osnovni šoli Starše ob isti uri.

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Starše!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!