Logo MojaObčina.si

Starše

DANES
30°C
15°C
JUTRI
32°C
16°C
4178

S strani Snage Maribor prosijo, da se drobna odpadna mešana embalaža pred odlaganjem v vrečko oplakne!

Embalaža, v kateri je bilo meso, privlači muhe, da nanjo odložijo jajčeca. Že v nekaj urah se razvijejo ličinke muh (beli črvi), ki se hranijo z ostanki hrane na embalaži. Temu se izognemo, če takšno embalažo oplaknemo z vodo, preden jo odvržemo v zabojnik.
Prav tako je potrebno oplakniti ribje konzerve, jogurtove lončke in drugo podobno embalažo. Tako bomo precej zmanjšali neprijeten vonj v zabojnikih, pa tudi nadaljnje sortiranje bo za izvajalce zlažje.

S svojim ravnanjem bomo veliko pripomogli k lažjemu, hitrejšemu in znosnejšemu delu, tistih, ki morajo za nami sortirati drobno odpadno embalažo.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi