Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo predvsem v zahodnih krajih zmerno do pretežno oblačno, več jasnine pa bo proti vzhodu, kjer bo zjutraj lahko po nekaterih nižinah nekaj megle. Jugozahodnik bo prehodno ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do okoli 6, v zatišnih legah severne Slovenije okoli -2, ob morju 10°C.
0°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
5°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
3°C | 6°C
ponedeljek, 27.11.2017
-2°C | 7°C
torek, 28.11.2017
-4°C | 8°C
Opozorila
Četrtek, 23.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
15°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

PROJEKT OCR - IMPLEMENTACIJA NAPREDNIH ......


EVROPSKI PROJEKTI

| |
25.10.2012      9:17
A A

PROJEKT OCR - IMPLEMENTACIJA NAPREDNIH TEHNOLOGIJ VARSTVA OKOLJA IN KREATIVNO RAZISKOVANJE NA PROSTEMDeli:

 

Občina Starše je v letu 2011 pristopila k izvajanju projekta »OCR«, ki je sofinanciran s strani EU, programa čezmejnega sodelovanja Slovenija – Madžarska 2007-2013. V okviru projekta bo občina obnovila del javne razsvetljave.

 

Občina Starše, ki sodeluje v projektu kot partner, bo v okviru projekta pridobila novo multifunkcijsko OCR infrastrukturo, ki bo poleg raziskovalnega namena imela tudi funkcijo nadzora nad elementi razsvetljave ter bo predvidoma za 60% zmanjšala potrošnjo električne energije za obratovanje javne razsvetljave in posledično k temu zmanjšala izpuste CO2. Načrtovana je vgradnja 376 LED svetilk, moči 35 W, barve svetlobe 4200K ter življenjske dobe min. 60000 ur. Vrednost investicije znaša 184.992 EUR. Sofinanciranje s strani Evropskega sklada za regionalni razvoj in Republike Slovenije pa je 95%.

 

V projektu sodeluje 5 projektnih partnerjev iz dveh držav: Energetska agencija za Podravje, Univerza v Mariboru, Občina Starše, mesto Zalakaros in Prostovoljno Gasilsko Društvo mesta Vasvar. Namen projekta je preko čezmejnega delovanja doseči boljše pogoje za bivanje prebivalcev, urediti možnost izobraževanja na prostem, omogočiti raziskovalcem pogoje izobraževanja ter spodbujati čezmejno sodelovanje strokovnjakov iz Madžarske in Slovenije. Hkrati se bodo v okviru kreativnega izobraževanja na prostem izobraževali strokovnjaki iz obeh sodelujočih držav, kot tudi strokovnjaki iz celotnega sveta. Splošni cilj je povečanje izmenjave kadrov, znanja, izkušenj in primerov dobrih praks ter vključenost v raziskovalno dejavnost šol in lokalnega okolja.

 

Razsvetljava je vključena v projekt z namenom omogočiti možnost 24 urnega nadzora nad vsemi elementi okolja, kot tudi vrednotenje vpliva vsiljene svetlobe na biodiverziteto. Projekt bo omogočil zbiranje različnih informacij iz okolja, ki se bodo shranjevale v centralni bazni sistem, v katerem se bodo informacije obdelovale.

 

Ostale dejavnosti, ki jih občine Starše poleg te investicije še izvaja, so: vodenje aktivnosti člana projekta, udeležbe na sestankih, priprava poročil, naročilo študije stanja pred investicijo, priprava predloga za javni razpis (investicija), naročilo študije stanja po investiciji ter pomoč pri pripravi skupnih predlogov in smernic v čezmejnem sodelovanju.

 

Več o projektu OCR in dejavnostih v projektu si lahko preberete na spletni strani http://www.ocr-project.eu/ ali obiščete spletno stran Občine Starše http://www.starse.si/.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Starše!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!