Logo MojaObčina.si

Starše

DANES
25°C
16°C
JUTRI
27°C
16°C

»Podelitev pravice za izpiranje zlata iz reke Drave«,

Turistično društvo Starše vas, v soorganizaciji z Občino Starše in Občino Duplek, vabi na dogodek »Podelitev pravice za izpiranje zlata iz reke Drave«, ki bo v soboto, 18. junija 2022.Dogodek se bo pričel ob 10. uri v občini Duplek, na kraju ob reki Dravi, kjer tradicionalno poteka tekmovanje gasilsko reševalnih čolnov,

ter se bo ob 12.30 nadaljeval v Zlatoličju na »Zlati plaži« (Bačkovci) ob reki Dravi v občini Starše.

S kratkim igranim prizorom o podelitvi pravic za izpiranje zlata in delavnico s prikazom rancarije, pomena reke in življenja ob njej ter prikazom izpiranja zlata se bomo za trenutek vrnili v zgodovino naših krajev.

 

Dogodek se izvaja v okviru aktivnosti operacije Naša Drava, ki je sofinancirana s sredstvi  Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja (EKSRP):

Evropa investira v podeželje.


Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi