Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 18.08.2017

delno oblačno
Zvečer se bodo ponekod še pojavljale plohe ali nevihte.
17°C | 33°C
sobota, 19.08.2017
16°C | 30°C
nedelja, 20.08.2017
14°C | 25°C
ponedeljek, 21.08.2017
12°C | 24°C
Opozorila
Sreda, 16.8.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
33°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

OBČNI ZBOR DU STARŠE


SOSED SOSEDU

| |
25.03.2013      7:39
A A

OBČNI ZBOR DU STARŠEDeli:

V nedeljo,17. marca 2013, je potekal 36. občni zbor DU Starše, v Gostilni Čelan v Slovenji vasi. Zbora se je udeležilo 102 člana in med povabljenimi gosti tudi župan Občine Starše, gospod Bojan Kirbiš, predsednik ZPZDU Maribor, gospod Franc Lobnik, predstavnik DU Duplek, predstavnika DU Marjeta, predstavnik PGD Zlatoličje, predsednica KORK Starše, ki je istočasno tudi članica DU Starše. Žal pa se zaradi bolezni zbora ni mogel udeležiti predsednik DU,  Drago Koser, zato je zbor otvoril in pozdravil navzoče podpredsednik društva, Anton Ekart. Po pozdravnem govoru so pevci noneta PGD zapeli dve pesmi. Potem je sledila izvolitev organov občnega zbora in pa poročila o delu društva. V poročilih so bile poudarjeno predvsem aktivnosti kegljaške sekcije, ki se je udeleževala turnirjev v steznem in ruskem kegljanju, organizirala že 10. turnir v počastitev praznika Občine Starše, hkrati pa ji je bila zaupana organizacija 1. DRŽAVNIH IGER V KEGLJANJU S KROGLO NA VRVICI (»RUSKO KEGLJANJE«). Krovni organizator tekmovanja je bila ZPZDU Maribor, izvajalec pa DU Starše oz. kegljaška sekcija. Glavni pokrovitelj je bila Občina Starše z. gospodom županom Bojanom Kirbišem. Prav tako so prireditev podprli razni sponzorji in donatorji. V  športni sekciji  so tudi aktivni kolesarji in pohodniki. V okviru društva sta bila organizirana dva izleta in sicer v Kočevski rog in v Prekmurje. Člani društva so bili tudi informirani o pridobitvi prostora s strani občine (nekdanja čakalnica ZD Starše), kjer se bodo lahko v bodoče sestajali in reševali morebitne probleme. Ob tej priliki je bila izrečena zahvala gospodu županu za razumevanje, pri reševanju prostorske problematike društva. Nato je sledila podelitev priznanj Zveze društva upokojencev Slovenije (ZDUS) in sicer je dobila PRIZNANJE za nesebično in požrtvovalno delo na področju društva, Hilda Levstik. Terezija Ekart je za njeno  dolgoletno delo dobila MALO PLAKETO ZDUS-a in pa ZAHVALO DU Starše za njeno dolgoletno in vestno delu v društvu.  Drago Koser je dobil za dolgoletne zasluge delovanja v raznih društvih in na področju občine VELIKO PLAKETO ZDUS-a. Priznanje mu bo predano na naslednji seji. Po končanem uradnem delu je sledil družabni del, v katerem je nonet PGD Zlatoličje zapel dve pesmi. Za veselo razpoloženje in to do poznih večernih ur, je poskrbel ansambel Obmejni trio.

(zapisala: Vida Ornik)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Starše!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!