Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
9°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
petek, 27.10.2017
8°C | 18°C
sobota, 28.10.2017
6°C | 14°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 6h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
9°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Nič vas ne stane, da ste dobrodelni


SOSED SOSEDU

| |
24.12.2012      10:01
A A

Nič vas ne stane, da ste dobrodelniDeli:

Od leta 2007 lahko državljani RS del dohodnine (natančneje do 0,5% odmerjene dohodnine) namenimo nevladnim organizacijam. Možnost donacije imate vsi, ki oddajate dohodninsko napoved. Torej vsi davčni zavezanci, ki ste rezidenti Republike Slovenije v skladu z zakonom, ki ureja dohodnino. Do 0,5 % dohodnine, odmerjene z dokončno odločbo od dohodkov, ki se vštevajo v letno davčno osnovo, lahko namenite enemu ali več upravičencem s seznama v Uredbi o namenitvi dela dohodnine za donacije. Posameznemu upravičencu lahko namenite 0,1 %, 0,2 %, 0,3 %, 0,4 % ali 0,5 % dohodnine. Skupaj pa največ peti m upravičencem. To storite lahko kadar koli na spletni strani preko sistema eDavki ali pisno oziroma ustno na zapisnik pri davčnem organu. Za vas je donacija brezplačna, to dohodnino pa bi sicer pusti li v državnem proračunu. Z donacijo pa boste omogočili boljše delo nevladnih organizacij. 
Seznam upravičencev, katerim se lahko nameni ta del dohodnine vsako leto določi vlada na predlog Ministrstva
za fi nance. Svoj del dohodnine lahko namenite nevladnikom na več načinov: na spletni strani eDavki najdete
in izpolnite ustrezen obrazec. Obrazec lahko tudi nati snete in ga izpolnjenega pošljete ali odnesete na davčni urad. 

Del dohodnine lahko namenite tudi društvom v naši občini in sicer: PGD Prepolje, PGD Starše, PGD Trniče, GZ Starše, KUD Franc Ilec Loka- Rošnja, LD Starše, PGD Zlatoličje, in Radio klub Starše. Dodatne informacije najdete na spletni strani www.dobrodelen.si. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Starše!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!