Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Danes bo precej jasno, zjutraj bo po nekaterih nižinah nastala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 31 stopinj C.
16°C | 29°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
20°C | 32°C
četrtek, 29.06.2017
19°C | 27°C
petek, 30.06.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
29°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Nič vas ne stane, da ste dobrodelni


SOSED SOSEDU

| |
24.12.2012      10:01
A A

Nič vas ne stane, da ste dobrodelniDeli:

Od leta 2007 lahko državljani RS del dohodnine (natančneje do 0,5% odmerjene dohodnine) namenimo nevladnim organizacijam. Možnost donacije imate vsi, ki oddajate dohodninsko napoved. Torej vsi davčni zavezanci, ki ste rezidenti Republike Slovenije v skladu z zakonom, ki ureja dohodnino. Do 0,5 % dohodnine, odmerjene z dokončno odločbo od dohodkov, ki se vštevajo v letno davčno osnovo, lahko namenite enemu ali več upravičencem s seznama v Uredbi o namenitvi dela dohodnine za donacije. Posameznemu upravičencu lahko namenite 0,1 %, 0,2 %, 0,3 %, 0,4 % ali 0,5 % dohodnine. Skupaj pa največ peti m upravičencem. To storite lahko kadar koli na spletni strani preko sistema eDavki ali pisno oziroma ustno na zapisnik pri davčnem organu. Za vas je donacija brezplačna, to dohodnino pa bi sicer pusti li v državnem proračunu. Z donacijo pa boste omogočili boljše delo nevladnih organizacij. 
Seznam upravičencev, katerim se lahko nameni ta del dohodnine vsako leto določi vlada na predlog Ministrstva
za fi nance. Svoj del dohodnine lahko namenite nevladnikom na več načinov: na spletni strani eDavki najdete
in izpolnite ustrezen obrazec. Obrazec lahko tudi nati snete in ga izpolnjenega pošljete ali odnesete na davčni urad. 

Del dohodnine lahko namenite tudi društvom v naši občini in sicer: PGD Prepolje, PGD Starše, PGD Trniče, GZ Starše, KUD Franc Ilec Loka- Rošnja, LD Starše, PGD Zlatoličje, in Radio klub Starše. Dodatne informacije najdete na spletni strani www.dobrodelen.si. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Starše!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.