Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.07.2017

oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno s krajevnimi padavinami in nevihtami. Ob morju bo večji del dneva pihal jugo, zvečer pa bo zapihal okrepljen severozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 26, v južnih krajih do 30 stopinj C.
19°C | 26°C
torek, 25.07.2017
16°C | 26°C
sreda, 26.07.2017
15°C | 24°C
četrtek, 27.07.2017
13°C | 25°C
petek, 28.07.2017
14°C | 29°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.7.2017 ob 8h
Danes bodo nekatere nevihte spremljala krajevna neurja z nalivi in močnejšimi sunki vetra. Ni izključen tudi pojav toče. Na obali bo zvečer ob prehodu hladne fronte zapihal okrepljen severozahodnik.
19°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Martinovanje v Zlatoličju


SOSED SOSEDU

| |
14.11.2012      15:05
A A

Martinovanje v ZlatoličjuDeli:

 

PGD Zlatoličje je v soboto, 10.11.2012 priredilo v gasilskem brlogu v Zlatoličju že tradicionalno martinovanje s pestrim kulturnim programom. V sklopu martinovanja smo ocenjevali domače avtohtono vino kvinton z domačih brajd. Ob nagovoru predsednika PGD Zlatoličje g. Mladena Fekonje, župana občine Starše g. Bojana Kirbiša in občinskega viničarja ter viničarja PGD Zlatoličje g. Janeza Ekarta je kulturni program popestril z ubranim petjem nonet PGD Zlatoličje. Krst mošta je v vlogi škofa opravil g. Sandi Furek ob asistenci mošteka g. Borisa Radoliča. Petčlanska komisija v sestavi spoštovanih osebnosti občine Starše je ocenila devet vzorcev in ob dodatnem kvizu s področja vinogradništva in vinarstva za lastnike vzorcev, ki so prišli v finale, je prvo mesto dosegel vzorec g. Antona Horvata, drugo mesto g. Antona Papeža in tretje mesto g. Mirka Vidoviča, vsi iz Zlatoličja.  Vsi ti vzorci so bili nagrajeni s praktičnim darilom in diplomo.

Članice PGD Zlatoličje in druge gospodinje iz Zlatoličja so poskrbele, da so bile mize bogato obložene z različnimi vrstami peciva in narezki, za »glavno jed« pa je poskrbelo PGD Zlatoličje s pomočjo odličnega kuharja g. Borisa Radoliča. Seveda ni manjkalo tudi domačega avtohtonega vina kvinton in belega vina, za kar so poskrbeli pridelovalci vina in PGD Zlatoličje.

Ker se je praznoval Sv. Martin, je bila v bogatem programu izvedena tudi licitacija pečene gosi, ki jo je na koncu izlicitiral v zanimivi borbi g. Marjan Pal.

Prijetno druženje krajanov Zlatoličje skupaj z vabljenimi gosti je trajalo pozno v noč. Organizatorji smo si zadali nalogo, da tradicijo martinovanja ohranimo tudi v bodoče, po možnosti še z bogatejšim programom in živo glasbo.

 

Avtor: Janez Ekart

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Starše!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!