Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno z nekaj zmerne oblačnosti. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
7°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 10°C
torek, 24.10.2017
7°C | 15°C
sreda, 25.10.2017
8°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Kegljanje s kroglo na vrvici v DU Starše


ŠPORT, DOGODKI

| |
28.08.2012      9:01
A A

Kegljanje s kroglo na vrvici v DU StaršeDeli:

V našem upokojenskem društvu Starše ima kegljanje dolgoletno tradicijo, saj je stezno kegljanje že desetletja prisotno v naših krajih, v naši občini je doma tudi nekdanji državni reprezentant in odlični kegljač Franc Kirbiš. Toda prvi začetki kegljanja s kroglo na vrvici v DU Starše segajo v leto 1998. Takrat smo se starški upokojenci prvič udeležili kegljaškega turnirja na Taboru v Mariboru. Vedno večja potreba po ustrezni rekreaciji in želja posameznikov po tej zvrsti kegljanja je botrovala ustanovitvi sekcije za »rusko« kegljanje. Prvo ustrezno kegljišče s kroglo na vrvici je bilo na zasebnem dvorišču pri Mohorič Jožetu v Zlatoličju, ki je tudi med najbolj zaslužnimi za razvoj te oblike kegljanja. Hitro sta začeli delovati moška in ženska ekipa. Po dveh letih smo se preselili v vas Prepolje, kjer so bili ustreznejši pogoji za kegljanje ob nogometnem igrišču;priključili so tudi drugi kegljači in kegljačice. Skoraj celo desetletje smo tekmovali v ligi upokojencev ZPPZ s tremi ekipami. Potem, ko smo pri brlogu v Zlatoličju dobili še dve lepi kegljišči za kegljanje s kroglo na vrvici in nastali sta dve »novi« ekipi: ŠD Prepolje in DU Marjeta na Dravskem polju ter DU Starše kot stara in nova ekipa. Razšli smo se kot prijatelji, saj je dolgoletno druženje in rekreacija pustilo med nami prave vezi. Sodelujemo na turnirjih
upokojenskih društev in domačem občinskem prazniku. Organizirali smo že 11 turnirjev - tudi s 43 ekipami (cca 250 udeležencev). Uspehi niso izostali, saj se je v vitrinah nabralo že kar nekaj deset pokalov in priznanj.V sekciji trenutno aktivno keglja 15 članov. Ženska ekipa je zaslužna, da gostimo letošnje državno tekmovanje v Zlatoličju. Vsem letošnjim udeleženim ekipam želimo dobre mete in čim manj »ribic«.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Starše!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!